Україна

Майже три чверті українських роботодавців готові перейти на 4-денний робочий тиждень

Майже 90% респондентів заявили про готовність зберегти заробітну плату на тому ж рівні в разі зменшення кількості робочих годин для співробітників, повідомляє 1NEWS з посиланням на Фокус.

71,3% українських роботодавців готові в ролі експерименту перейти на чотириденний робочий тиждень у своїй компанії. Про це свідчать результати опитування порталу з пошуку роботи Jooble.

 

Зазначається, що мова йде про зміну внутрішніх процесів компаній таким чином, щоб їхні продукти або послуги залишалися доступними для клієнтів.

Решта 28,7% роботодавців, які брали участь в опитуванні порталу, заявили, що не готові проводити подібні експерименти зі зміною графіків співробітників.

72% респондентів вважають, що перехід на чотириденний робочий тиждень надасть їхнім працівникам більше часу для вирішення особистих питань. Також роботодавці переконані, що зміна графіка співробітників зменшить офісні витрати компаній (наприклад, на електроенергію та папір), підвищить лояльність працівників до фірм, сприятиме більш оперативному виконанню робочих завдань і позитивно вплине на самодисципліну.

87,8% опитаних відповіли, що згодні залишити незмінними заробітні плати своїх співробітників у разі зменшення кількості робочих годин, тоді як інші 12,2% вважають, що в такому випадку буде логічним знизити і зарплату працівників.

Примітно, що більше половини респондентів — 52,5% — вважають реалістичною можливість введення для України чотириденного робочого тижня.

Дослідження провели аналітики сервісу Jooble на основі опитування 345 українських роботодавців у період з 8 червня по 8 липня 2021 року.

 

 

 

 

Back to top button