Україна

Майже половина українців позиціонують себе як прихильники Православної церкви України

38,4% респондентів, які вважають себе православними, заявили, що не відносять себе до якоїсь конкретної конфесії

Переважна більшість українців, які вважають себе православними, відносять себе до Православної церкви України, яку очолює митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

 

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке спільно провели Центр соціальних та маркетингових досліджень “Социс”; Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Центр Разумкова, – інформує 1NEWS.

Так, згідно з результатами дослідження, 70,7% опитаних віднесли себе до православних. З них 43,9% позиціонують себе як прихильники Православної церкви України, яку очолює митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

38,4% респондентів, які вважають себе православними, заявили, що не відносять себе до якоїсь конкретної конфесії. 15,2% опитаних православних відносять себе до УПЦ Московського патріархату, 2,5% – не визначились або не змогли дати відповідь на це питання.

Відповідно до результатів дослідження, 8,8% усіх опитаних вважають себе просто християнами, 6,9% – греко-католиками, 1,3% – римо-католиками, 1% – протестантами і євангелістами. Жодних релігійних віросповідань не сповідують 9,5% опитаних. 0,8% – не змогли або відмовились дати відповідь про свою релігійну приналежність.

Джерело: Укрінформ

Back to top button