Україна

Маховик правосуддя працює: МЗС про санкції США проти РФ за хімзброю


Маховик правосуддя працює: МЗС про санкції США проти РФ за хімзброю

Росія продовжує застосовувати хлорпікрин і боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, проти військовослужбовців ЗСУ.


Міністерство закордонних справ привітало рішення США запровадити додаткові санкції проти Росії, пов’язані з застосуванням хімічної зброї проти України. Про це повідомила пресслужба відомства в четвер, 2 травня.
 
У МЗС зауважили, що Росія продовжує застосовувати хлорпікрин та спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, проти військовослужбовців ЗСУ.

Велика кількість боєприпасів, що були застосовані – це ручні газові гранати різного типу, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання як засоби ведення війни відповідно до пункту 5 статті І Конвенції про заборону хімічної зброї.

 
“Маховик правосуддя працює. Жодна країна та посадова особа не матимуть імунітету від відповідальності за скоєні злочини. Росія обов’язково буде притягнута до відповідальності, а винні особи постануть перед справедливим міжнародним судом”, – підкреслили в МЗС.
 
Нагадаємо, США запровадили нові санкції проти Росії – за порушення глобальної заборони на хімічну зброю через застосування проти українських солдатів хлорпікрину.

РФ влаштовує незаконні хімічні газові атаки проти військовослужбовців ЗСУ. За останні місяці ця практика стала систематичною. Окрім сльозогінного газу війська РФ використовують ціанистий водень, хлорпікрин, що заборонено Конвенцією про заборону хімічної зброї.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button