Україна

Міністр Макрона іде у відставку на тлі скандалу

Минулого місяця пані Гулар отримала одну з найважливіших посад в уряді Макрона

Чільний міністр у новому французькому уряді, очільниця міноборони Сильві Гулар, пішла з посади менш ніж через місяць після призначення.

Її рішення пов’язують з порушеним у Франції розслідуванням тверджень про те, що її центристська політична сила — Демократичний рух (MoDem) — платила партійним працівникам із коштів ЄС. Вона в минулому була депутаткою Європарламенту.

Її партія є союзницею президентської партії «Вперед, Республіко».

Пані Гулар — друга провідна постать в уряді президента Макрона, що покидає посаду перед переформатуванням кабміну.

Один із найближчих союзників президента Рішар Ферран у понеділок оголосив, що йде з уряду, після появи повідомлень, ніби він у минулому, коли очолював медичний страховий фонд, скористався службовим становищем і посприяв, аби його дружина отримала вигідну оборудку з нерухомістю.

Антикорупційна кампанія Макрона

Хоча обидва урядовці відкидають звинувачення в порушеннях, звинувачення на їхню адресу могли кинути тінь на президента, який вів кампанії під гаслами боротьби з політичною корупцією.

Пан Макрон уже оприлюднив подробиці свого законопроекту щодо очищення політичного життя, який передбачає, серед іншого, заборону політикам брати на роботу членів їхніх родин, заборону протягом 10 років обіймати державні посади політикам, засудженим за корупцію, і реформу системи фінансування політичних партій.

Прем’єр-міністр Едуар Філіпп (праворуч) сказав, що Франсуа Байру ( в центрі) залишатиметься на посаді міністра юстиції

Автор законопроекту — лідер Демократичного руху Франсуа Байру, міністр юстиції Франції. Його політична сила в другому турі французьких виборів здобула 42 мандати в тих округах, де партія Макрона не висувала власних кандидатів.

За результатами виборів, партія Макрона здобула більшість у Національній асамблеї Франції, отримавши 308 з 577 місць.

  • Макрон переміг: що далі?
  • Куди поведе Францію Макрон?
  • Макрон про Україну, Донбас і Росію: головні заяви

У заяві з приводу своєї відставки Сильві Гулар сказала, що налаштованість президента на те, щоб відновити народну довіру до державних інституцій, «має переважати над будь-якими особистими міркуваннями». На час, поки триває розслідування, додала пані Гулар, вона хотіла б мати можливість довести свою невинність.

Союзники президента Макрона висловили довіру до пана Байру, незважаючи на розслідування з приводу нецільового використання коштів ЄС.

«Пан Байру має залишатися в уряді», — сказав прем’єр-міністр Едуар Філіпп.

Міністр юстиції у вівторок відмовився коментувати відставку пані Гулар, відзначивши, що то її власне рішення. Він також запевнив, що партійні працівники ніколи не працювали і не вдавали, що працюють, на фіктивних посадах помічників депутатів Європейського парламенту від Демократичного руху.

За словами кореспондента ВВС у Парижі Г’ю Скофілда, багато оглядачів вбачають у відставці пані Гулар руку президента Макрона.

Вона була однією з п’ятьох жінок, що минулого місяця отримали провідні посади в уряді.

Тінь сумніву нависла над подальшим перебуванням в уряді ще однієї представниці Демократичного руху, міністра у справах Європи Маріелль де Сарне. Як і Сильві Гулар, вона стала предметом розслідування, порушеного паризьким прокурором.

Источник: bbc.com

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close