Україна

Люди з оточення Порошенка продали газову компанію Новинському, – ЗМІ

У прес-службі експрезидента України заявили, що той "не мав і не має жодного відношення до цієї історії

Люди з оточення Ігоря Кононенка і Петра Порошенка продали компанії Regal Petroleum Вадима Новинського компанію “Аркона Газ-Енергія” зі спецдозволом на розробку і видобуток газу у Полтавській області у 60 разів дорожче, ніж купили у держави.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Розслідування “Схем” виявило, що фірма “Аркона Газ-Енергія” була пов’язана з людьми з оточення Ігоря Кононенка та Петра Порошенка, і в часи президентства останнього купила цей дозвіл у держави поза конкурсом і задешево – заплативши в бюджет менше ніж 4 мільйони гривень, хоча були інші претенденти, готові заплатили більше”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тепер компанія Новинського купила цю фірму, основний актив якої – ліцензія на видобуток газу, у екс-власників у 60 разів дорожче.

Відповідно до офіційного реєстру, станом на 23 березня, власниками компанії “Аркона Газ-Енергія” значились Ігор Мичко, Олександр Нещотний, Дмитро Волонець та Олег Ольховий.

Олег Ольховий, який мав найбільшу частку в компанії перед продажем, це колишній директор спортивного клубу “5 елемент”, який належить Петру Порошенку та Ігорю Кононенку.

Також у розслідуванні, опублікованому взимку 2018-го року, журналісти встановили, що до організації структурування цієї фірми мала стосунок дружина Олексія Маловацького – юриста з команди Петра Порошенка, члена Вищої ради правосуддя в часи його президентства”, – пишуть “Схеми”.

Повідомляється, що після розслідування журналістів НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками Держгеонадр під час видачі “Аркона Газ-Енергія” спецдозволу на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища в Полтавській області.

Як повідомили журналістам у прес-службі НАБУ, розслідування триває і досі.

У прес-службі Порошенка заявили, що той “не мав і не має жодного відношення до цієї історії. Прив’язування за вуха його імені є маніпуляцією”.

Ігор Кононенко свій зв’язок з фірмою “Аркона Газ-Енергія” також заперечив.

“Не маю жодного відношення до цієї компанії”, – заявив він у коментарі “Схемам”.

Водночас Кононенко не приховує своє знайомство з одним із власників компанії – Олегом Ольховим, який очолював спорт-клуб “5 елемент”.

“Олег працював директором клубу 14 років тому, чим він займався потім, я не цікавився”, – зазначив він.

Джерело: “Схеми”

Останні новини

Back to top button