УкраїнаЦікаве

Ляшко виграв у лотерею півмільйона гривень

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко виграв у лотерею 571 000 гривень. Про це говориться у змінах до його електронної декларації, які він вніс 24 жовтня.

Олег Ляшко, фото 1News

Згідно з новими даними у звітності Ляшка, у графі «доходи, в тому числі подарунки» у лідера Радикальної партії з’явилось три позиції. Джерело доходу: Українська національна лотерея. Вид доходу – виграш. Суми виграшу склали 283 560 грн., 134 000 грн та 153 485 грн. Загальна сума виграшу складає – 571 045 гривень.

На офіційному сайті Національної лотереї зазначено, що згідно Податкового кодексу України, діють наступні правила оподаткування виграшів в лотерею: 18% — відрахувань до державного бюджету України; 1,5% — відрахування на підтримку Української армії.

«Гравець може отримати свій виграш в будь-якій зручній для себе формі — готівкою, переказом на існуючий рахунок гравця. При перерахуванні виграшу на банківський рахунок гравця, УНЛ не стягує ніяких відсотків і переводить всю суму до копійки. Комісію за зняття грошей з рахунку встановлює банк і розмір комісії залежить від конкретного банку», — зазначається на сайті Національної лотереї.

За даними бізнес-пошукової системи «YouControl», засновником УНЛ є кіпрська компанія Ефаміандо Холдінгз лімітед, яка є кінцевим бенефіціаром.

Також серед засновників значиться Роман Зеньо з Тернополя.

За даними журналістів «Наші гроші», Зеньо — тренер велоспорту Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи і до УНЛ ніколи не мав бізнесу.

«На Романа Зеньо  лотерейну фірму записали після того, як в офісі УНЛ представники СБУ провели обшуки. Офіційна причина — шукали нелегальні обмінники. На обшук приїхав і народний депутат, заступник голови фракції БПП — Олександр Третьяков. У ЗМІ його називають реальним  власником УНЛ. Однак, політик цього твердження жодного разу не коментував», — пишуть «Наші гроші».

Також видання зазначає, що до серпня 2014 року УНЛ належала кіпрській компанії Олімпік голд холдінгз лімітед. На початку серпня компанію перереєстрували на англійську фірму Старбелл інвестментс лімітед. Директор і співвласник компанії «Старбелл» – Сергій Піндич. Він був помічником і бізнес партнером із почесним консулом республіки Філіппін  – Валерієм Коваленко. Піндич працював керівником компанії «ВАСА», засновником якої є той самий Коваленко.

Філіппінський консул із помічником мали тісні бізнес-відносини з нардепом Сергієм Терьохіним (Батьківщина), екс-міністрів фінансів Віктором Пинзеником та  секретарем РНБО Олександром Турчиновим.

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close