Україна

Ляшко: близько 90% медпрацівників щеплені від коронавірусу

Наразі щеплення від коронавірусу принаймні однією дозою зробили близько 90% медичних працівників і 85% освітян. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода, пише 1NEWS, посилаючись на Українську правду.

“Як мінімум, однією дозою зробили перше щеплення вже близько 90% всіх медичних працівників. Освітяни вже більше 85% зробили”.

Ляшко назвав міфом думку про те, що лікарі нібито не поспішають вакцинуватися від коронавірусу.

Водночас на питання, чи не домовляються лікарі один з одним про фальшиві сертифікати вакцинації, міністр відповів: “Шахрайство є. І з шахрайством треба боротися. Я не можу сказати, що в нас країна, в якій немає шахраїв”.

“Є шахраї і є результати тих спецоперацій, які сьогодні проводить Нацполіція України, СБУ. Вони виявляють факти, як шахраї, які користуються типу печатками, бланками закладу, і видають підробні документи, так і недоброчесність серед медичних працівників. І там, де зафіксовані такі факти, відразу розпочинаються кримінальні справи, ці лікарі відсторонюються від роботи. Є вже факти звільнення”, – зазначив Ляшко.

Він також підкреслив, що справді не можна вакцинуватися лише 3-4% населення.

За словами міністра, перелік професій, для яких щеплення від коронавірусу є обов’язковим, буде розширено.

“МОЗ на виконання закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” визначило перелік професій, для яких вакцинація обов’язкова. Ми будемо розширювати цей перелік. І вже зараз запустили зміни, які говорять про те, що до переліку обов’язкових внесуться професії працівників державних установ, організацій, підприємств критично важливих сфер для економіки нашої країни, а також соціальні працівники і поштарі.

Наступна хвиля – будемо розглядати питання органів місцевого самоврядування, комунальні підприємства, комунальні установи”.

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Back to top button