Україна

Лукашенко готовий відновити діалог із Зеленським

Він додав, що економічне співробітництво між Білоруссю і Україною продовжує розвиватися, хоча політичні відносини між Києвом і Мінськом практично заморожені

Правитель Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий відновити діалог з владою України.

Про це інформує 1NEWS.

“Я зла не тримаю на (президента України – Ред.) Володю Зеленського”, – сказав він в інтерв’ю у телепередачі на телеканалі “Россия-1”.

За словами Лукашенка, він “розуміє” Зеленського.

“По молодості десь щось сказав. Утім, це ж не означає, що ти весь час повинен на нього дивитися, розуміючи, що відбувається, і на нього ображатися або злитися”, – далі наводить його слова інформагенція ТАСС.

Також Лукашенко прокоментував заяви України, у яких офіційний Київ слід за США та ЄС не визнав результати президентських виборів у Білорусі.

“Вони (влада України – Ред.) заявили, але стосунки у нас добрі, український народ до білорусів ставиться дуже добре, ми до них – ще краще”, – сказав Лукашенко.

Він додав, що економічне співробітництво між Білоруссю і Україною продовжує розвиватися.

“Тобто, ми базис не зруйнували і не руйнуємо. І навіть якщо потрібно десь чогось для Росії і для України, ми стаємо і в економіці посередниками”, – стверджує Лукашенко.

При цьому він визнав, що політичні відносини між Києвом і Мінськом практично заморожені.

“Заклякли поки на цьому етапі, ми не маємо контактів жодних, крім посольств”, – сказав правитель Білорусі.

Водночас Лукашенко стверджує, що готовий відновити контакти із Зеленським.

“Я б косо на нього не дивився, – сказав він. – Поблажливо, косо, з презирством – ніколи. Молода людина, молодий президент. Людина, яка може навчитися, я думаю. Я впевнений в цьому, він же здорова, нормальна людина”, – цитує його ТАСС.

Також Лукашенко висловив думку, що ініціативу для відновлення відносин має проявити українська сторона, а в разі зустрічі з Зеленським він би відповів на питання, які той би міг поставити йому: “Я би відповідав, і може бути, якась розмова б зав’язався”.

Нагадаємо, 3 вересня 2020 року в Мінську відбулася інавгурація Лукашенка.

Вона заздалегідь не анонсувалася і стала несподіванкою для білоруських журналістів і спостерігачів. Незабаром після цієї церемонії низка країн, у тому числі Німеччина і США, заявили про невизнання Лукашенка законним президентом Білорусі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що інавгурація Олександра Лукашенка не означає його визнання легітимним главою білоруської держави.

Згодом США і ЄС наклали санкції на білоруських чиновників. У жовтні Євросоюз запровадив санкції щодо 40 чиновників з Білорусі за фальсифікацію виборів і репресії щодо учасників протестів.

До санкційного списку потрапили, зокрема, глава МВС Білорусі та його заступники, а також увесь склад ЦВК. У листопаді ЄС розширив список, включивши в нього Олександра Лукашенка і ще 14 осіб. 17 грудня Рада ЄС схвалила третій пакет санкцій проти режиму Лукашенка.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button