Україна

Лондонський суд зобов’язав “Нафтогаз” виплатити Коломойському 100 мільйонів гривень

Як відомо, влітку 2015 р міноритарні акціонери "Укрнафти" подали позов до Лондонського суду з вимогою зобов'язати "Нафтогаз України" дотримуватися умов підписаної між ними акціонерної угод

У кінці минулого року Лондонський міжнародний арбітражний суд виніс так зване “друге проміжне рішення” у справі між НАК “Нафтогаз України” і кіпрськими акціонерами ПАТ “Укрнафта” Ігоря Коломойського (Littop Enterprises Ltd, Bridgemont Ventures Ltd, Bordo Managament Ltd, Balliotti Enterprises Ltd і Renalda Investments Ltd).

Відповідно до нього, “Нафтогазу” належить виплатити “кіпріотам” 2,712 млн фунтів стерлінгів (за поточним курсом – 97 млн ​​грн.) “як компенсацію”, – повідомляє 1NEWS.

Навесні минулого року Лондонським міжнародним судом було прийнято так зване “перше проміжне рішення”. Ним було частково скасовано акціонерну угоду, підписану в 2010 році “Нафтогазом” і кіпрськими компаніями.

Зокрема, було скасовано статтю 9 угоди в частині, що стосується обрання голови правління “Укрнафти” із запропонованих міноритаріями (компаніями Коломойського) кандидатів.

Також Лондонський суд скасував положення, яке передбачало за міноритарними акціонерами “Укрнафти” право на призначення 5 з 11 членів наглядової ради компанії (при кворумі в 8 членів НР).

Відповідно до “другого проміжного рішення”, крім виплат кіпрським компаніям, “Нафтогаз” зобов’язаний також сплатити арбітражні витрати у розмірі 350 тис фунтів (12 млн грн).

Джерело: Економічна правда

Tags
загрузка...

Related Articles

One Comment

  1. Лондонский суд вместо того, чтобы заставить Коломойского выплатить Приватбанку его огромную задолженность, повешенную на весь народ, то вот пожалуйста. Что-то наша власть похоже подигрывет во всем Коломойскому. Они наверно у него в доле.

Back to top button
Close