Україна

Ліцензії на підакцизні товари будуть видавати через Інтернет

Незабаром українці зможуть отримувати ліцензії на алкоголь і тютюн не виходячи з дому. Про це в ефірі однієї з радіостанцій повідомив глава Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, інформує 1News.

За його словами, уряд схвалив концепцію розвитку електронного урядування в країні до 2020 року. Цей документ визначив головні цілі, пріоритетні напрями та заходи розвитку на найближчі три роки.

Зокрема, він передбачає реалізацію заходів за трьома ключовими напрямками: модернізація публічних послуг, модернізація публічного управління і розвиток електронного урядування.

«До кінця цього року ми ще плануємо реалізацію семи електронних послуг — це реєстрація дитини при народженні, ще одна важлива послуга — дозвіл і ліцензія на перевезення зі створенням кабінету перевізника, це ліцензія на алкоголь і тютюн,» — повідомив А.Риженко.

Він також розповів, що зовсім недавно — на минулому тижні — була автоматизована послуга з оформлення довідки про несудимість, яку щорічно отримують близько 800 тис. чоловік.

Нагадаємо, українцям ліцензія на продаж алкоголю обходиться дорожче, ніж європейцям.

При цьому, якісний алкоголь в ЄС є доступнішим, ніж в Україні.

«Якщо порівняти доходи громадян в ЄС і в Україні — то різниця очевидна, і вона не в нашу користь. Але якщо порівняти співвідношення вартості алкоголю в країнах ЄС до доходів, то вийде, що ми живемо «багатше» наших західних сусідів. Різниця зіставленої ціни алкоголю, мінімум в 4 рази. Це означає, що в перерахунку вартості алкоголю до середнього рівня доходу, для українців алкоголь дорожче в рази, ніж для європейців.

Це наслідок непродуманої податкової політики, що в подальшому провокує покупця на економію, а значить — на покупку сурогатного алкоголю,» — пояснила генеральний директор компанії «Eastern Beverage Trading» О.Івушкіна.

 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close