Україна

Лікарі розповіли про причини підвищення рівня холестерину

Підвищений рівень загального холестерину переважно говорить про раціон харчування людини, який необхідно нормалізувати. Про це розповів провідний науковий співробітник відділу інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії Інституту кардіології ім. Стражеска Максим Соколов, якого цитує телеграм-канал “Лікарі-експерти України”.  Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Холестерин – енергетично дуже потужний продукт, з нього будуються гормони, мембрани клітин. Це згусток енергії, яка необхідна нашому організму. Однак порушення обміну цього важливого компоненту у нашому житті призводить до того, що він відкладається у стінках судин і може механічно перешкоджати кровотоку, а якщо пошкоджений сегмент судини запалиться, то зруйнована атеросклеротична бляшка, що складається з холестеринових компонентів, може спричинити утворення тромбу і, як наслідок, інфаркт міокарду”, – зазначив він.

За словами Соколова, підвищений рівень ліпідів у крові є одним з основних чинників розвитку серцево-судинних захворювань, таких як атеросклероз.

“Фракцій холестерину (ліпопротеїдів) — 16 різних, і не всі з них шкідливі та сприяють розвитку атеросклерозу, частина, навпаки, сприяє його зменшенню. Співвідношення “хорошого” і “поганого” холестерину може бути як нормальним, так і патологічним. Та навіть при підвищеному холестерині ризик може бути меншим, ніж при порушенні співвідношення різних фракцій. Для діагностики захворювання потрібна ліпідограма, яка як мінімум визначає загальний холестерин, ліпопротеїди високої та низької щільності — співвідношення і визначає патологію”, — додав лікар.

Соколов підкреслив, що, якщо нормалізація раціону харчування не допомагає, сімейний лікар призначає відповідні препарати.

Нагадаємо, раніше екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун заявляла, що підвищений рівень холестерину може викликати інсульт.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close