Україна

Лещенко стверджує, що Дубінський став громадянином Румунії

За його словами, Дубінський входить в список осіб, які звернулися до влади Румунії про відновлення румунського громадянства при збереженні місця проживання за кордоном

Народному депутату з фракції “Слуга народу” Олександру Дубінському присвоїли румунське громадянство.

Про це повідомив колишній народний депутат Сергій Лещенко, – інформує 1NEWS.

“Радісна новина для депутата Олександра Дубінського! Національний орган з громадянства Румунії задовольнив його прохання і присвоїв йому громадянство цієї країни. Інформація про це міститься в наказі 272/P “Про затвердження набуття румунського громадянства для 222 осіб”, виданому в Бухаресті 26 лютого 2020 року”, – написав Лещенко в своєму Telegram-каналі.

За його словами, Дубінський входить в список осіб, які звернулися до влади Румунії про відновлення румунського громадянства при збереженні місця проживання за кордоном.

“Тепер у Дубінського є півроку на присягу та отримання внутрішнього паспорта. Після виходу наказу він просто так не може відмовитися від громадянства Румунії. Ну а якщо буде встановлено, що він отримав їх за підробленими документами (а це дуже схоже на правду), то йому загрожує від 3 до 5 років румунської в’язниці і заборону на в’їзд до ЄС на багато років”, – пише Лещенко.

На початку травня ЗМІ опублікували документи, які свідчать про те, що Олександр Дубінський намагався за гроші отримати румунське громадянство. Так, у грудні 2017 Дубінський подав заявку на отримання громадянства Румунії. Зокрема, надав копії іноземних та українського паспортів, свідоцтво про народження. Після цього Національне агентство з питань громадянства Румунії присвоїло йому персональний номер.

При цьому журналісти відзначили, що за звичайних обставин отримати громадянство Румунії не так вже просто, адже для цього треба або проживати в країні не менше 8 років, чи не менше п’яти років перебувати у шлюбі з громадянином Румунії. А ще здати іспити на знання румунської мови і культури.

Джерело: DT

Back to top button