Україна

Київський суд засудив колишнього політв’язня Кольченка до 40 годин виправних робіт

Його затримали під час акції протесту біля посольства Білорусі в Києві

Шевченківський райсуд засудив на 40 годин виправних робіт колишнього політв’язня Олександра Кольченка, який у 2014-2019 роках перебував у російських в’язницях.

Кольченка затримали під час акції біля посольства Білорусі в Києві 10 серпня, – інформує 1NEWS.

На п’ятьох учасників акції поліція склала протоколи за дрібне хуліганство та злісну непокору вимозі правоохоронця, повідомляє пресслужба поліції Києва.

“Сашку Кольченку, справжньому патріоту України, за участь у вчорашній акції протесту під стінами посольства Білорусі сьогодні присудили 40 годин виправних робіт. І це був тільки перший суд за нібито хуліганку, а ще буде другий за злістну непокору співробітникам міліції (це знов не помилка друку)”, – повідомив режисер, теж колишній політв’язень Олег Сенцов у Facebook.

У Кольченка є 10 днів на оскарження вироку.

10 серпня біля посольства Білорусі в Києві відбулася акція солідарності з білоруськими демонстрантами, в якій взяли участь українці та білоруси, які живуть в Україні.

Після того, як один з учасників акції спробував жбурнути яйцем в будинок посольства, поліцейські затримали кількох присутніх.

“Група чоловіків порушувала правопорядок. На вимогу працівників поліції припинити дії вони не реагували та продовжували агресивно поводитись”, – повідомили в пресслужбі поліції Києва причину затримання.

Олега Сенцова та Олександра Кольченка звільнили 7 вересня 2019 року в рамках обміну в’язнями між Україною та Росією. До того в Україні протягом п’яти років відбувалися акції за їхнє звільнення.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close