Україна

Київська облрада призупинила повноваження депутатів від ОПЗЖ


Київська облрада призупинила повноваження депутатів від ОПЗЖ

Мова про вісьмох народних обранців від забороненої в Україні партії, пояснив Роман Титикало.

Київська обласна рада прийняла рішення про призупинення повноважень депутатів, які були обрані за списками забороненої в Україні партії ОПЗЖ. Про це повідомив депутат облради від Європейської солідарності Роман Титикало на своїй сторінці у Facebook та в коментарі Українській правді.

“Щойно Київська обласна рада підтримала мій проєкт рішення поданий за ініціативою фракції Європейська Солідарність Київщини Про призупинення повноважень депутатів політичної партії Опозиційна платформа − За життя, яким вирішено призупинити повноваження депутатів Київської обласної ради VIII скликання, які висувалися та були обрані за виборчими списками політичної партії Опозиційна платформа − За життя”, – зазначив народний обранець.

Він також опублікував відповідний проєкт рішення. Йдеться про призупинення повноважень 8 депутатів. 

На запитання, чи має обларада відповідні повноваження, Титикало зазначив, що у законі є чіткий перелік причин, за яких можуть бути призупинені повноваження депутата.

“Також є законопроєкт, який передбачає що серед таких причин має бути і заборона політичної партії. Але Верховна рада ніяк не проголосує цей закон. Тому є певна правова невизначеність − з одного боку підстав для припинення повноважень немає, але з іншого − є рішення Верховного суду. Більше того, Київщина сильно постраждала від російської агресії, громадськість вимагає цього від депутатів. Тому ми вирішили піти таким шляхом − призупинити їх повноваження до моменту прийняття відповідного рішення Верховною Радою”, – пояснив він.

Він додав, що подібне рішення вже подали у Макарівській і Бородянській міськрадах.

За словами Титикала, депутати, обрані від ОПЗЖ, були присутні на засіданні 17 жовтня, хтось з них голосував проти цього рішення, хтось утримався, але після голосування, усі вони встали і залишили залу. 

На запитання, за яких умов згадані депутати можуть повернутися до участі у засіданнях, Титикало сказав, що це можливо у разі скасування рішення через суд.

Він додав, що його партія буде ініціювати такі рішення про призупинення повноважень депутатів, обраних від ОПЗЖ, по всій Київщині, і висловив сподівання, що подібні “вольові рішення” будуть приймати й інші регіони по всій Україні.

Нагадаємо, 15 вересня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату Нестору Шуфричу – перебування під вартою до 13 листопада включно без права внесення застави. Перед цим йому оголосили про підозру у держзраді.

Як відомо, при обшуку у Шуфрича знайшли схему “автономії” Донеччини та Луганщини і символіку РФ.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button