Україна

Київ витратив на «коронавірусні закупівлі» понад 1,8 млрд гривень

З початку активізації коронавірусної хвороби в Україні на закупівлі медичного та захисного знаряддя у Києві було витрачено понад 1,8 млрд гривень. Київська область, своєю чергою, витратила понад 184 мільйонів гривень. Про це говориться в дослідженні ГО «Антикорупційний штаб», яке є у розпорядженні 1News.

Найбільшим замовником столиці став Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. З початку пандемії підприємством було проведено 50 тендерів на загальну суму понад 197 мільйонів гривень.

У Київській області найбільшим замовником став Департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Департамент провів 11 тендерів на 65 мільйонів гривень.

Найдорожчою тендерною закупівлею столиці стало забезпечення спеціалізованим автотранспортом закладів охорони здоров’я для Центру екстреної медичної допомоги та медичних катастроф міста Києва виконавчого органу Київради. Загальна вартість закупівлі обійшлася киянам у 74,5 мільйона гривень.

Для області найдорожчою закупівлею стало придбання 11 апаратів ШВЛ для того ж Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Закупівля обійшлася українцям у 10,7 мільйона гривень.

Нагадаємо, 1 квітня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 248 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів № 225». Цим документом був спрощений порядок проведення закупівель товарів та послуг, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема, тепер вони могли відбуватися без проведення конкурсних процедур.

Також «Антикорупційний штаб» створив карту коронавірусних закупівель для перевірки всіх закупівель, які пов’язані з боротьбою з коронавірусною інфекцією. Завдяки цій системі кожен охочий може проконтролювати витрати грошей спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Останні новини

Back to top button