Україна

Київ увійшов в двадцятку міст із найзабрудненішим повітрям

Столиця України опинилася на 16-му місці в світовому рейтингу забрудненості повітря. Рівень забруднення повітря в місті описується як шкідливий. Про це свідчать дані ресурсу Iqair, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Індекс якості повітря в Києві знаходиться на рівні 153 одиниць при нормі в 50. Такий рівень забруднення характеризується як”нездоровий”.

Поруч з українською столицею в рейтингу опинилися Китайський Ухань і місто Мумбаї в Індії. Лідирує в рейтингу столиця Болгарії Софія з показниками в 276 одиниць.

Для того, щоб уберегтися від впливу шкідливого повітря, чутливим групам слід надіти маску або респіратор, закрити вікна, зменшити кількість фізичної активності і придбати домашній очищувач повітря.

Відзначимо, що повітря вважається задовільним, а забруднення повітря практично не становить ризику при 50 одиницях.

Яким чином рівень забруднення повітря впливає на організм людини, повідомляє Аqicn.

У разі, якщо показники повітря від 50 до 100 одиниць, якість повітря вважається прийнятним, проте щодо деяких забруднювачів може виникнути помірна проблема для здоров’я дуже невеликого числа людей, які незвично чутливі до забруднення повітря. У цьому випадку активним дітям і дорослим, а також людям з респіраторними захворюваннями, такими як астма, слід обмежити тривалі навантаження на відкритому повітрі.

Показники повітря від 100 до 150 вважаються нездоровими для чутливих груп. Члени чутливих груп можуть відчувати наслідки для здоров’я, але навряд чи це вплине на широку публіку. Дітям і дорослим з респіраторними захворюваннями також рекомендується обмежити тривалі навантаження на свіжому повітрі.

При показниках повітря в 150-200 одиниць кожен може почати відчувати наслідки для здоров’я, а члени чутливих груп можуть відчувати більш серйозні наслідки для здоров’я.

Якщо ж показники повітря від 200 до 300 одиниць, потрібні попередження про небезпеку надзвичайних ситуацій – найімовірніше, постраждає все населення. В останніх двох випадках активним дітям і дорослим, а також людям з респіраторними захворюваннями, такими як астма, слід уникати будь-яких навантажень на відкритому повітрі; всім іншим, особливо дітям, слід обмежити фізичні навантаження на відкритому повітрі.

А ось в разі, якщо показники повітря 300 і вище, кожен може випробувати більш серйозні наслідки для здоров’я. Тому всім слід уникати будь-яких навантажень на відкритому повітрі.

Останні новини

Back to top button