Україна

Київ хоче боротися за статус культурної столиці Європи

Київ домагатиметься статусу Великої культурної столиці України, який дає право боротися за звання культурної столиці Європи. Подачу заявки до українського культурного фонду иніціює департамент культури КМДА, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Про старт програми щодо отримання статусу Великої культурної столиці було оголошено в листопаді. Статус Великої культурної столиці дозволить місту в майбутньому претендувати на статус культурної столиці Європи”, – повідомила директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

За її словами, міста обирають на основі культурної програми, яка повинна мати потужний європейський підтекст, сприяти активній участі та залученню населення, а також допомагати місту у довгостроковому розвитку.

Якщо Київ отримає звання Великої культурної столиці України, у нього буде можливість досягти світової популярності, залучити більше туристів і переосмислити свій розвиток через культуру, зазначила чиновниця.

За даними ЗМІ, за звання Великий культурної столиці України змагатимуться також Дніпро, Львів та Одеса. Місто-переможець отримає 25 мільйонів і можливість реалізації різних проектів.

В 2019 році європейською столицею культури, поряд з болгарським Пловдивом, стала в 2019 році італійська Матера.

Останні новини

Back to top button