Україна

Китайці планують виробляти крохмаль в Україні

Представники китайської сторони відмітили, що український крохмаль за своїми якісними показниками повністю задовольняє китайський ринок

Україна зацікавлена в іноземних інвестиціях у будівництво підприємств з виробництва картопляного крохмалю та його подальшого експорту на ринки Південно-Східної Азії.

 

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час зустрічі з бізнес-делегацією КНР щодо інвестування у будівництво в Україні підприємств з виробництва картопляного крохмалю, інформує 1NEWS.

“Введення нових потужностей дозволить вітчизняним виробникам картоплі диверсифікувати виробництво за рахунок вирощування різних видів картоплі, у тому числі, для переробки на крохмаль, а виробникам картопляного крохмалю – освоювати нові ринки збуту”, – наголосив Шеремета.

Він зазначив, що Україна посідає 4-те місце у світі за обсягами валового виробництва картоплі, виробляючи понад 20 млн тонн щорічно.

“Проте виробництво картопляного крохмалю в Україні, хоч і має стійку тенденцію до зростання, але не повністю забезпечує внутрішній ринок, а динаміка експорту такої продукції має ситуативний характер. Тому Мінагрополітики готове підтримувати та створити «зелену дорогу» для інвестицій наших китайських партнерів у цю галузь», – зауважив урядовець.

За його словами, до 2000 року в Україні працювало 17 профільних підприємств з виробництва картопляного крохмалю, на цей час здійснюють діяльність чотири підприємства, потужності яких постійно розширюються.

«Будівництво нових заводів та розширення потужностей працюючих заводів з виробництва картопляного крохмалю сприятиме створенню нових робочих місць, підвищенню соціально-економічного рівня життя населення та розвитку сільських територій», – додав заступник міністра.

Представники китайської сторони відмітили, що український крохмаль за своїми якісними показниками повністю задовольняє китайський ринок, і висловили готовність інвестувати у промислове виробництво крохмалю в Україні.

Джерело: прес-служба Мінагрополітики.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close