Україна

Китай уперше за 20 років втратив перше місце в імпорті товарів у США


Китай уперше за 20 років втратив перше місце в імпорті товарів у США

Торік найбільшим імпортером із часткою понад 15% у всьому американському імпорті стала Мексика.

Китай торік уперше за понад два десятиріччя поступився першим місцем в імпорті товарів до Сполучених Штатів. Про це з посиланням на Мінторгівлі США повідомляє ABC News.

У 2023 році найбільшим імпортером із часткою понад 15% у всьому американському імпорті стала Мексика. Поставки звідти зросли на 5% порівняно з роком раніше й досягли $475 мільярдів.

Вартість китайського імпорту впала на 20% до $427 мільярдів, а його частка в імпорті США скоротилась до майже 14%.

Мексиканські товари, імпортовані до Сполучених Штатів, востаннє перевищували вартість китайського імпорту в 2002 році, а від 2008-го й до 2022 року Китай впевнено утримував першість у товарному імпорті до США.

Економічні відносини між Сполученими Штатами та Китаєм серйозно погіршилися в останні роки, оскільки Пекін проводив агресивну торгову політику із захоплення зовнішніх ринків та посилював військову активність у Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Адміністрація Трампа почала вводити підвищені тарифи на китайський імпорт у 2018 році, стверджуючи, що торгова практика Пекіна порушує правила Світової організації торгівлі. Президент Джо Байден зберіг ці мита після вступу на посаду в 2021 році.

Як альтернативу виробництву товарів у Китаї, адміністрація Байдена закликала шукати постачальників у країнах-союзниках США або повертати виробництво в США.

Раніше лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий співпрацювати зі США, оскільки обидві сторони намагаються врегулювати розбіжності та працюють разом, щоб відповісти на глобальні виклики.

США та Китай завершили військові переговори

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button