Україна

Кузьмін знову може стати кандидатом у депутати: суд визнав рішення ЦВК незаконним

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав незаконним скасування Центральною виборчою комісією реєстрації кандидатом у депутати Верховної Ради колишнього першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна. Про це написав адвокат Кузьміна Артем Захаров на своїй сторінці у Facebook.

Адвокат зазначив, що рішення було ухвалене 11 липня.

Також цю інформацію повідомила прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

Як повідомлялося, 2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна кандидатом у нардепи за списком «Опозиційної платформи – За життя» під номером 35.

5 липня ЦВК скасувала реєстрацію Кузьміна, оскільки спікер парламенту Андрій Парубій звернувся до Служби безпеки України з вимогою перевірити, чи перебував Ренат Кузьмін в Україні останні 5 років, що є умовою участі у виборах. Свої висновки СБУ надала ЦВК, що стало підставою для зняття Кузьміна з виборів.

Зазначимо, що Генеральна прокуратура України підозрює Кузьміна у скоєнні низки злочинів.

Зокрема, його підозрюють у відмиванні незаконно здобутого майна та інших особливо тяжких злочинах. Однак правоохоронці не можуть встановити місце перебування Кузьміна.

Я пише «РБК-Україна», ймовірним місцем його перебування вважається Росія або територія анексованого Криму. За останніми даними Кузьмін перебував у Ялті станом на 2017 рік.

Останні новини

Back to top button