Україна

Куди будуть переселяти киян із застарілого житла

У Києві планують знести понад 3 тисячі “хрущовок”. До 2025 року буде виведено з експлуатації понад 2,8 млн квадратних метрів застарілого житла, інформує 1NEWS з посиланням на Сегодня.

Як будуть переселяти мешканців хрущовок

“Зараз це питання активно обговорюється на всіх рівнях влади, термін експлуатації хрущовок закінчився, – пояснили в КМДА. – Створено робочу групу, яка розробляє можливі варіанти і визначає території комплексної реконструкції кварталів. У першу чергу розглянуть питання будинку на вул. Мілютенка, 23-а – він не придатний до проживання через високу концентрацію токсинів в повітрі і грибка на стінах. Щоб переселити мешканців з цієї хрущовки, поруч з будинком уже відведено земельну ділянку, де буде зведено новий будинок”. У КМДА зазначили, що терміни і механізм відселення людей поки невідомі.

“Проект реновації старого житла обговорюється давно. Але реалізувати його можна тільки після внесення ряду змін до законодавства на рівні Верховної Ради. Труднощі в тому, що не можна отримати стовідсоткову згоду від усіх мешканців на переселення. Зазвичай 90% мешканців погоджуються, інші проти. А примусово відселяти людей ми не можемо, – пояснив секретар Київради Володимир Прокопів. – Може бути примусове переселення за умови, якщо людям відразу надають окрему квартиру з ремонтом в тому ж районі за метражем на 20% більше нинішньої. Але це тільки один з варіантів, він не затверджений”.

Що кажуть самі мешканці хрущовок про можливе переселення

Деякі мешканці хрущовок підтримують ініціативу. “Хрущовки вже не придатні для життя. Якщо буде альтернатива куди переселятися – погоджуся. Головне, щоб не обманули і не дали житло менше за площею”, – говорить киянка Людмила Лисенко. Але є й незадоволені. “Я в хрущовці життя прожила! Тут більше комфорту ніж в хмарочосі: низька поверховість, двори, де можна посадити квіти”, – говорить киянка Ірина Литвинова.

Думка експерта про знесення хрущовок у Києві

Знесенню підлягають 3 тис. хрущовок в Києві. “Більшість таких будинків знаходиться в жахливому стані. Найбільше хрущовок в Солом’янському, Шевченківському, Печерському районах, на Подолі та лівому березі. Якщо влада і далі буде закривати очі на цю проблему, нас очікують масові обвалення будівель і просідання фундаментів. Є два варіанти вирішення питання: знесення хрущовок і будівництво на їх місці висотних будинків або модернізація житла за прикладом досвіду Німеччини та Польщі. Обидва варіанти вимагають величезних фінансових витрат”, – говорить президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

 

 

 

 

Back to top button