Україна

Кривонос розповів про плани захисту Криму у лютому 2014 року

Військова операція ЗСУ у Криму повинна була пройти в лютому 2014 року, але рішення щодо її проведення не прийняли ще за Януковича Про це в інтерв’ю виданню Апостроф заявив генерал ЗСУ Сергій Кривонос, пише 1NEWS з посиланням на Главред.

Армія України готувалася до проведення військової операції у Криму у лютому 2014 році. Тоді планувалося перекинути на півострів багато підрозділів і види військ. Рішення щодо цього не було прийнято ще за керівництва державою Віктора Януковича. Заява Зеленського про півострів – це спроба жити минулим, тоді як наразі слід акцентувати увагу на тому, що повинна зробити влада для повернення своєї території, відзначив Сергій Кривонос.

За словами колишнього заступника секретаря РНБО (Зеленський своїм указом звільнив Кривоноса 29 грудня минулого року, – ред.), який у 2014 році керував штабом Високомобільних десантних військ, операція української армії щодо Криму повинна була пройти протягом лютого. За планом Україні потребувалося забезпечення посилення військової присутності у Криму.

“Операція повинна була починатися не на початку березня, а пройти протягом лютого. Це була операція з посилення військової присутності України на території Криму. Там планувалося задіяти не тільки підрозділи Високомобільних десантних військ і полку спецпризначення. Там повинні були застосовуватися багато підрозділів і види Збройних сил України”, – зазначив Кривонос.

Військовий вказав, що план запрацював тільки на першому етапі і надалі не був реалізований через рішення влади. Тоді ще президентом України був Віктор Янукович.

“Що стосується висадки, то ми не повинні були висаджуватися. На той момент Крим ще був неокупованою територією України. Військові були готові, але рішення не було прийнято ще за керівництва Збройними силами при владі Януковича”, – сказав генерал.

Також він додав, що заяву Зеленського можна трактувати позитивно, однак ситуація вже в минулому, відтепер потрібно працювати над помилками вже нової влади щодо повернення Криму.

“Бажання заявити про те, як би воно було, це дуже добре. Однак назад вже не відмотати. У моєму розумінні, треба не жити минулим, а думати про сьогодення і майбутнє. Що ми повинні зробити? Що ми не зробили за останні півтора роки, щоб прискорити питання повернення Криму? Питання полягає в тому, що це багаторівнева операція, яка складається не тільки з військового компонента – це в першу чергу економічні та політичні компоненти”, – підкреслив Сергій Кривонос.

Back to top button