Україна

Кредитор отримає від «Центренерго» ще 40 мільйонів доларів

Член комітету кредиторів ПАТ «Центренерго» стягує з компанії додатково понад 1 млрд грн. Відповідну позовну заяву 19 листопада прийнято до розгляду Господарським судом Києва.

Йдеться про нарахування на суму заборгованості в рамках процедури банкрутства ПАТ «Центренерго» інфляційної втрати і 3% річних згідно норм ЦК України та існуючою практикою Верховного суду колегії суддів Касаційного господарського суду.

Також, в 2018 році Верховний суд затвердив «ДТЕК» в складі конкурсних кредиторів в процедурі банкрутства ПАТ «Центренерго», як правонаступника державного вугільного холдингу «Ровенькиантрацит», переданого в оренду на 49 років урядом Миколи Азарова.

Раніше глава Фонду держмайна Віталій Трубаров повідомив, що 13 грудня 2018 року відбудеться конкурс з приватизації 78% акцій ПАТ «Центренерго» зі стартовою ціною 6 млрд грн. Заявки на участь в конкурсі приймаються до 5 грудня 2018 року.

Через тиждень, арбітражний керуючий «Центренерго» Євген Луговський підтвердив, що комітет кредиторів ПАТ «Центренерго» вигамає надати низку документів по істотним операціям, в т.ч. результати аудиту компанії, проведеного «Ernst&Young», який вже обійшовся бюджету в 3 млн євро.

За результатами 2017 року «Центренерго» отримало 2,55 млрд грн прибутку, а за 2018 рік уже сплатило до бюджету понад 3,85 млрд грн. Така прибутковість пояснюється тим, що ПАТ «Центренерго», нарівні з «ДТЕК» Ріната Ахметова, реалізує в оптовий ринок електроенергію по формульній ціні «Роттердам+», встановленій НКРЕКП під керівництвом Дмитра Вовка.

Як повідомляли ЗМІ, 10 листопада 2018 року міністр енергетики США відвідав одну з теплових електростанцій «Центренерго».

Останні новини

Back to top button