Україна

Країни Заходу підготували 100 тисяч бійців для ЗСУ


Країни Заходу підготували 100 тисяч бійців для ЗСУ

До підготовки особового складу ЗСУ за кордоном залучена коаліція із 32 держав-партнерів, які входять до складу двох військових місій допомоги Україні.

Станом на сьогодні, 21 листопада інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах у понад 30 країнах завершили понад 100 тисяч українських військових. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Олександр Кириленко, пише Укрінформ.

“Менш ніж за два роки за вашої підтримки підготовлено понад 100 тисяч українських військових на території ваших країн. Ці спільні зусилля не були б можливі без вашої підтримки і допомоги. Протягом двох років ми відчуваємо це, відчуває вся Україна. Завдяки спільним зусиллям була створена відповідна система підготовки військовослужбовців ЗСУ та інших Сил оборони. Це суттєво підтримує і нарощує спроможності всіх складових Сил оборони у відсічі збройної агресії РФ. Маю надію, що наша спільна праця буде лише нарощуватись. Ми завжди готові і будемо ділитись найціннішим – це досвідом відсічі збройної агресії”, – сказав Кириленко, звертаючись до військових аташе країн-партнерів.

Повідомляється, що до підготовки особового складу ЗСУ за кордоном залучена коаліція із 32 держав-партнерів, які входять до складу двох військових місій допомоги Україні: Групи сприяння безпеці України (SAG-U) і Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM).

Учасники заходу повідомили, що система підготовки українських військових зосереджена на чотирьох базових пріоритетах:

базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, яких за 35 днів необхідно підготувати як повноцінних стрільців піхотних підрозділів;

фахова підготовка з орієнтуванням передусім на іноземні зразки озброєння та військової техніки: танки, БМП та БТР, артилерійські системи та високоточні ракетні системи, комплекси ППО та безпілотні системи різного бойового призначення, а також спеціалістів дефіцитних спеціальностей (бойові медики, сапери, снайпери, оператори протитанкових комплексів тощо);

підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командирів відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують базу інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України;

колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, передусім для ведення наступу та штурмових дій.

Раніше повідомлялося, що 12 тисяч військових з України пройшли навчання за стандартами НАТО. Йдеться про підготовку науково-педагогічних працівників, інструкторів та інших фахівців, зокрема для викладання процедур планування та ухвалення рішень за стандартами НАТО.

Раніше повідомлялося, що мобільні групи ППО тренувалися на півночі України. Під час навчань застосовувалося і озброєння, надане країнами-партнерами, і озброєння радянського зразка

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button