Україна

Коронавірус може інфікувати українську економіку

Найбільше можуть постраждати експортери, а також державі буде важче позичати кошти для вплати боргів

Існує ризик того, що спалах китайського коронавірусу матиме довгострокові наслідки для української економіки і призведе до скорочення експорту і зниження привабливості боргових цінних паперів.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року, – інформує 1NEWS.

Так, у НБУ оцінюють, що у випадку більш тривалого впливу нового вірусу на світові ринки може впасти попит на залізну руду і сталь.

“Суттєве зниження світового попиту, передусім з боку Китаю, призведе до зниження світових цін, насамперед на сталь та залізну руду.

З огляду на масштаби китайської економіки та залученість у світову торгівлю та глобальні ланцюги створення доданої вартості, до ефектів від послаблення попиту долучиться також негативний вплив для виробничих видів діяльності”, – йдеться у звіті.

У Нацбанку підкреслюють, що низький попит і низькі ціни на металургійну продукцію, можуть вплинути на українських експортерів, які ще не відновилися після падіння виробництва у кінці 2019 року.

Якщо поширення коронавірусу затягнеться, інвестори на ринку можуть переоцінити свої ризики. Відповідно, це може негативно впливати на українську економіку, особливо у періоди пікових виплат за держборгом (перший такий “пік” – кінець травня 2020 року).

Через можливу переоцінку інвесторами своїх ризиків привабливість боргових облігацій України може падати – відповідно, державі буде важче позичати кошти для вплати боргів.

Джерело: Нацбанк

Back to top button