Україна

Контактна група домовилась про припинення вогню на Донбасі на пасхальні свята

Тристороння контактна група та представники ОРДЛО домовилися про припинення вогню на пасхальні свята. Про це йдеться в заяві ОБСЄ.

«Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей, визнаючи позитивний вплив повторного підтвердження прихильності сторін режиму припинення вогню 2 березня 2018 року, відзначаючи важливість забезпечення миру та спокою для населення, враховуючи великодні свята, а також на основі раніше досягнутих угод і зобов’язань сторін, підтверджує свою повну прихильність всеосяжного, стійкого і безстрокового припинення вогню, починаючи з 30 березня 2018 року 00 год 01 хв. за київським часом», – йдеться в заяві.

Представники групи відмітили важливість прийняття і дотримання відповідних наказів про припинення вогню, а також ефективного застосування дисциплінарних заходів у випадках порушень режиму припинення вогню.

Сторони також домовились про відмову від наступальних дій і розвідувальних операцій, незастосування вогню, включаючи відповідь вогонь, а також сувору заборону ведення вогню як у напрямку, так і з боку населених пунктів. Окрім того домовлено про заборону розміщення і застосування важкого озброєння в населених пунктах і в їх близькості та наведення на об’єкти цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні, громадські приміщення.

Контактна група в черговий раз заявила про свою загальної та твердої прихильності повного виконання Мінських угод.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close