Конфлікт з експортом зерна: Кабмін озвучив пропозицію по вирішенню
Український план дій вже передали до Європейській Комісії. В Мінагрополітики вірять, що їхня пропозиція має розрядити ситуацію.
Україна представила Європейській Комісії план дій щодо контролю за експортом українського зерна до ЄС. Про його зміст на засіданні аграрного комітету Європарламенту розповів Міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський, передає прес-служба міністрества.
“Згідно з нашим планом дій, Україна контролюватиме та регулюватиме експорт таким чином: ми узгоджуємо з Єврокомісією та країнами-імпортерами необхідний перелік та обсяг аграрної продукції з чотирьох культур, вони, своєю чергою, визначають, чи готові приймати ці культури, коли та в яких обсягах. Лише після цього ми видаємо дозволи нашим підприємствам на експорт тієї чи іншої продукції. Тобто Україна контролює свій експорт і погоджує його з приймаючими країнами”, – наголосив міністр.
Він також повідомив, що Кабінет Міністрів України у вівторок схвалив нову процедуру експорту певних видів продукції до окремих держав-членів ЄС. У ній передбачено, що чотири культури (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця), які йдуть у режимі експорту до п’яти держав, мають отримати ліцензію Міністерства економіки за узгодженням із Міністерством аграрної політики та продовольства.
“Ми віримо, що така схема роботи задовольнить усі сторони. І навіть три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, також долучаться до цього плану. Оскільки в усіх нас одна мета – перемога в цій страшній війні”, – наголосив міністр агрополітики, додавши, що для цього мають бути взаєморозуміння і взаємопідтримка.
Як відомо, через ситуацію з експортом зерна у України різко погіршилися відносини із Польщею, в якій як раз триває передвиборча кампанія.
Нагадаємо, Україна подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на три східноєвропейські країни, які продовжили заборону на імпорт зерна в односторонньому порядку, незважаючи на те, що Єврокомісія скасувала дію обмежувальних заходів. У свою чергу Польща вийшла з платформи по зерну з України та збирається припинити допомогу українським біженцям. А Україна у відповідь анонсувала ембарго на польські овочі і фрукти.
Президент Анджей Дуда порівняв Україну із небезпечною тонучою людиною. Він заявив, що його країна хоче допомогти Україні, але має відстоювати інтереси власних фермерів.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news