Україна

Компанія Фірташа оскаржить у суді 278 млн грн штрафу Антимонопольного комітету

“Регіональна газова компанія” вважає рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу в 278 млн грн на облгази, керовані групою, необгрунтованим і має намір оскаржити його в суді. Про це 1News повідомила прес-служба компанії.

У своїй заяві РГК вказує, що приведення обсягів газу до стандартних умов передбачено українським законодавством, зокрема, законом “Про ринок природного газу”, Кодексом систем розподілу газу, типовим договором розподілу, а також правилами поставки.

“Згідно з цим законодавством, з 2016 року різниця в обсягах, яка виникає від приведення газу до стандартних умов, була виключена з витрат операторів ГРС і включена до складу витрат споживачів, що підтверджено відповідними державною та науковою експертизами”, – зазначено в заяві.

У групі також вважають, що заборона на приведення газу до стандартних умов порушує принцип єдності вимірювання.

“РГК розцінює такі дії АМКУ як кричущий прояв тиску чиновників на бізнес. Рішення АМКУ завдає шкоди всій газовій галузі і робить неможливим введення європейських правил функціонування газового ринку, отже буде оскаржено в законному порядку”.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України ухвалив рішення накласти штрафи на 16 облгазів, що входять до групи компаній «РГК». Сума штрафів складає 278 мільйонів гривень.

Останні новини

Back to top button