Україна

Комітет кредиторів «Центренерго» вимагає результати аудиту

Мова йде про результати фінансового аналізу та рекомендації по приватизації, які надало польське відділення «Ernst & Young». Нагадаємо, що Фонд державного майна без проведення конкурсу заплатив 3 мільйони євро «Ernst & Young» за інвестиційний супровід приватизації. Ще раніше ФДМ залучив технічним консультантом по приватизації «Центренерго» іншого представника «великої четвірки» – «Deloitte».

Далі Голова ФДМ Віталій Трубаров з посиланням на рекомендації інвестиційного консультанта повідомив, що стартова ціна продажу 78,3% акцій «Центренерго» складе 6 млрд, тобто вартість компанії оцінена в 7,66 млрд грн або $ 283 мільйони.

«Центренерго» перебуває в стані банкрутства і всі істотні угоди в обов’язковому порядку узгоджуються з арбітражним керуючим, який підзвітний комітету кредиторів.

У 2017 році «Центренерго» отримало 2,55 млрд грн прибутку, а за 9-ть місяців 2018 року сплатило до бюджету понад 3,85 млрд грн.

Арбітражним керуючим «Центренерго» є Євген Луговський.

Крім результатів аудиту кредитори «Центренерго» розглянуть звіт про закупівлі вугілля і питання узгодження істотних угод. Особливу увагу приділять сумнівним операціям – оголошеним керівництвом «Центренерго» закупівлям вугілля з Грузії на суму понад 2 млрд. грн., необґрунтованим зростанням виробничих витрат в 2018 році і виплаченим авансам, які сягають 70-80% від сум контракту.

Як повідомляли ЗМІ, 10 листопада 2018 року міністр енергетики США відвідав одну зі станцій «Центренерго».

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close