Україна

Колишнє керівництво Адміністрації Президента підозрюють в тиску на НАЗК

Національне агентство із запобігання корупції підозрюють у прийнятті рішень про відсутність порушень у деклараціях певних чиновників під тиском колишнього керівництва Адміністрації президента України. Про це говориться у повідомленні Генеральної прокуратури, яке є у розпорядженні 1News.

Зазначається, що Генеральна прокуратура України визначила підслідність за детективами НАБУ у кримінальному провадженні за фактом вчинення службовими особами Національного агентства з питань запобігання корупції та Адміністрації Президента України злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

«Так, за версією слідства, службові особи Національного агентства з питань запобігання корупції, ймовірно діючи за вказівками службових осіб Адміністрації Президента України, упродовж 2017 року приймали рішення про відсутність порушень за результатами проведення спеціальних та повних перевірок декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чи непроведення таких перевірок взагалі», – говориться у повідомленні.

ГПУ нагадує також, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Додамо, що з березня 2016 року по червень 2017-го нинішній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка був членом Національного агентства з питань запобігання корупції.

Back to top button