Україна

Коли Україна стане успішною державою, Росія розпадеться

Після цього Україна зможе повернути собі окуповані та анексовані території

Через кілька років після анексії Криму відчувається глибоке розчарування у Києві. Але найбільше українці розчаровані, тому що зовнішній світ, схоже, не розуміє ключову роль, яку їх країна, зберігши свою демократію, зіграє у визначенні переможця нової холодної війни.

Про це пише професор Коледжу з міжнародних справ і безпеки Національного оборонного університету США Пітер Єльцов в своїй статті на The National Interest, – інформує 1NEWS.

Якщо Україні вдасться створити життєздатну, інклюзивну і демократичну державу, Росія перестане розширюватися і, ймовірно, розпадеться, як Радянський Союз в 1991 році. Якщо російський народ стане свідком створення успішної слов’янської нації в країні, яку багато хто з них вважають частиною Росії, тоді вони будуть ставити під сумнів ефективність і законність своєї власної політичної системи. Кремль підтримує визначення Олександра Солженіцина, що Україна є частиною Росії і це може мати неприємні наслідки. Якщо Україна досягне успіху, то чому Росія не може зробити те ж саме?

Беручи це до уваги, Захід повинен допомогти Україні, не заохочуючи українців повернути Донбас і Крим за допомогою війни, а за допомогою широкого спектру економічних і політичних заходів. При нинішньому кремлівському режимі військового вирішення конфлікту не існує. Військова допомога повинна обмежуватися протидією будь-яким подальшим спробам Росії поглибити свої територіальні завоювання в Україні. Допомога в зміцненні української армії і постачання летального зброї, безумовно, корисна.

Ще важливішим є те, що США і їх найближчим європейським союзникам необхідно розробити українську версію плану Маршалла. Це означає, що на даний момент Україна має забути про Донбас і Крим. Можна навіть побудувати кордон радянського типу навколо анексованих територій і замість цього зосередити увагу на внутрішніх проблемах України: належному управлінні, етнолінгвістичній інклюзивності та корупції. Втрачені території повернуться в Україну після чергового і остаточного розпаду Росії.

Війна є вирішальним фактором у формуванні національної ідентичності. Переважна більшість російськомовних українців зробили свій однозначний вибір у 2014 році. Вони стали лояльними і патріотичними громадянами України, які бачать в російській державі явного агресора. Кремль консолідував українську націю, поставивши її на шлях створення національної ідентичності, яка не є етнічно або лінгвістично обмеженою. Якщо вона досягне успіху в цьому починанні, то Україна стане першою державою в колишньому СРСР, де усі її етнічні меншини вважаються рівними громадянами і уособлюють себе з українським народом. Це досягнення, якого Росія не досягла ані за царя, ані при більшовиках, ані при нинішньому режимі.

Слово “російський” має етнічне забарвлення. Воно не включає в себе кілька національностей Росії. Слово “росіянин”, нав’язане Кремлем за допомогою законодавства, не має шансів стати спільним знаменником ідентичності для всіх жителів РФ. Рівень расизму і нетолерантності в суміші з глибоким невдоволенням етнічних меншин в Росії не дозволять цьому статися. Тим часом, слово “українець” стає національною назвою для всіх громадян України. Якщо народжений в Баку вірменин Арсен Аваков, який в даний час є міністром внутрішніх справ України, але навряд чи говорить українською мовою, може називати себе українцем, тоді представники російськомовних, татарських, молдавських і угорськомовних меншин, безумовно, повинні зробити те ж саме. США повинні допомогти в поширенні українського наративу. Наприклад, Конгрес міг би допомогти Києву у створенні засобів масової інформації, які транслюватимуть програми про Росію російською мовою. Його цільовою аудиторією можуть бути нестабільні і потенційно сепаратистські регіони Росії: Сибір, Урал, Татарстан, Чувашія, Тува, Північний Кавказ і навіть Санкт-Петербург – колишня столиця Російської імперії.

Владислав Сурков передбачає, що Росія буде існувати в геополітичній самотності протягом наступних 100, 200 або навіть 300 років, але стара нова Російська імперія припинить своє існування набагато раніше. Основна причина цього полягає в тому, що загальна національна ідентичність Росії не охоплює всього її населення. Завдяки радянським адміністративним реформам, заснованим на ленінських принципах етнічного самовизначення, деякі з цих громадян мають свої власні республіки: Чечня, Башкортостан, Татарстан, Саха, Бурятія і т. д. При будь-якій можливості всі вони будуть прагнути до незалежності. Крім того, при вільних виборах навіть етнічні росіяни будуть стимулювати сепаратистські рухи. Як показують історичні приклади, Сибір, Далекий Схід, Урал і Кубань швидко підуть цим шляхом. У 1860-х роках сибіряки навіть засновували свій рух за незалежність.

На перший погляд потенційний розпад Росії здається малоймовірним і лякає. Якби найбільша в світі країна з величезним арсеналом ядерної, біологічної та хімічної зброї розсипалася на шматки, можна було б дійсно передбачати настання Армагеддона. Навіть коли розпадався СРСР, уряд США був стурбований долею радянських ядерних технологій, які в той час поширювалися між Росією, Білоруссю, Україною і Казахстаном. У 1991 році в своїй промові, широко відомій як “Курча по-київськи”, Джордж Буш-молодший застерігав від радикального націоналізму в радянських республіках, в основному виступаючи за збереження Радянського Союзу в менш загрозливому форматі.

Як показала історія, слова Буша були наївним прорахунком. Радянський Союз припинив своє існування в тому ж році, і кілька пострадянських республік пішли по шляху націоналістичних диктатур. Питання про те, чи буде Росія діяти аналогічним чином, багато в чому залежить від успіху українського експерименту. Світ дійсно може стати свідком Армагеддона, під час якого етнічні республіки почнуть війну між собою за спадщину мертвої імперії. Світ може побачити появу кількох процвітаючих держав в Євразії, схильних до співпраці.

Сьогодні боротьба з корупцією є єдиним найважливішим елементом на шляху України до кращого майбутнього. Україні не потрібна допомога а-ля Пол Манафорт. Замість цього країні необхідно активне політичне та економічне співробітництво, включаючи великі іноземні інвестиції. Поряд з Польщею і країнами Балтії, Україна залишається однією з небагатьох країн, які як і раніше дивляться на Сполучені Штати з вдячністю, захопленням і очікуваннями співпраці.

Допомога у створенні економічно успішної і етнічно інклюзивної України – це спосіб перемогти в новій холодній війні. Спільна перемога США і України відкрила б краще майбутнє для всіх народів Євразії, включаючи і російський.

Джерело: Foreign Ukraine

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close