Україна

Коломойський закриває свій завод в США – ЗМІ

Завод CCMA в Кентуккі зупинив свою діяльність ще в липні 2020 року на тлі падіння попиту на залізо і продукти важкої промисловості в США і зараз він генерує криптовалюту

Американський завод з виробництва сплаву заліза і кремнію для чорної металургії CC Metals & Alloys (CCMA), що належить українському олігарху Ігорю Коломойському і його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову, тепер генерує криптовалюту.

Про це йдеться в матеріалі “Радіо Свобода”, – інформує 1NEWS.

Завод CCMA в Кентуккі зупинив свою діяльність ще в липні 2020 року на тлі падіння попиту на залізо і продукти важкої промисловості в США. Деякі робітники очікували, що до Нового року вони повернуться на роботу. Однак завод скорочував обсяги виробництва і звільняв співробітників в коронакризу тільки для того, щоб запустити печі і покликати робітників назад через кілька місяців.

Тому для деяких співробітників заводу, що належить Коломойському і Боголюбову, було шоком, коли профспілкові лідери CCMA повідомили їм минулого місяця, що більшість робітнків будуть звільнені в грудні 2020 року – навіть враховуючи, що ринок феросплавів демонструє ознаки відновлення після різкого спаду.

“Більшість людей, звільнених в липні, навіть не шукали роботу, тому що припускали, що скоро повернуться на завод”, – сказав один з робітників на умовах анонімності.

Чутки про додаткові звільнення з’явилися через кілька місяців після того, як Міністерство юстиції США звинуватило Коломойського і Боголюбова в покупці нерухомості і підприємств в США на гроші, викрадені з “ПриватБанку” в 2008-2016 роках. Звинувачення, яке два магната спростовують, виникло, внаслідок розслідування підозр у відмиванні грошей, яке проводить ФБР.

Зараз єдине, що виробляється на великих територіях CCMA – це операція з видобутку біткоїнів, кажуть співробітники. Завод буквально завалений комп’ютерами, які виробляють криптовалюту.

CCMA – один з трьох заводів в США, які виробляють феросиліцій, сплав заліза і кремнію, який в основному використовується при виробництві сталі для підвищення її міцності. Встановлена ​​потужність трьох печей компанії складає 100 000 метричних тонн.

За словами Кевіна Фаукса, галузевого експерта AlloyConsult, в минулому році завод виробив близько 70 000 тон феросиліцію, що становить приблизно 40 відсотків виробництва феросиліцію в США і 20 відсотків споживання в США.

Нинішні і колишні робітники кажуть, що, на їхню думку, українські магнати неправильно керували заводом, змінивши його бізнес-модель і намагаючись керувати ним з Майамі, а не на місцевому рівні, як це робили попередні власники.

Кілька років тому завод, на якому зберігалися спеціальні сплави, був модернізований і заповнений сотнями, якщо не тисячами комп’ютерів для видобутку криптовалюти, кажуть нинішні і колишні співробітники.

“Вони привозили їх на вантажівці”, – сказав співробітник заводу на умовах анонімності.

За словами робітників, робота з криптовалютою здійснюється незалежно від заводу і зупинка не вплинула на неї.

Журналісти стверджують, що в 2017 році Коломойський намагався продати CCMA російській компанії, щоб запобігти втраті свого сталеливарного бізнесу в США.

Але під час необхідної міжвідомчої перевірки Міністерство юстиції підняло питання про те, куди підуть виручені кошти. Власники відмовилися відповідати на ці питання, і угода так і не була схвалена.

Якщо українські олігархи все-таки націлені на продаж, уряд США може його схвалити в майбутньому, що дозволить відновити виробництво сплавів і зберегти робочі місця.

Останні новини

Back to top button