Україна

Коломойський вже отримав мільйони з держбюджету для будівництва власної злітної смуги – ЗМІ (Відео)

В результаті 36 млн грн з держбюджету отримали компанія ПАТ “Дніпроавіа” та ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ”

Держпідприємство «Фінансування інфраструктурних проектів» наприкінці 2021 – на початку 2022 року зробило кілька платежів на рахунки фірм з орбіти олігарха Ігоря Коломойського.

В результаті 36 млн грн з держбюджету отримали компанія ПАТ “Дніпроавіа” та ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ”, – інформує 1News з посиланням на журналістське розслідування Bihus.Info.

Нагадаємо, саме “Фінансування інфраструктурних проектів” буде оплачувати будівництво нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди.

Як зазначають журналісти, у призначенні платежів, що вже було проведено, сказано, що бюджетні гроші сплачені приватним компаніям як «Оплата за купівлю нерухомого майна; Будівництво міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ». Ймовірно, ідеться про викуп старих об’єктів для будівництва нової злітної смуги.

Журналісти вказують, що ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» належить ПАТ «Дніпроавіа», яка, у свою чергу, належить ТОВ «Галтера». Усі три три компанії вважаються сферою інтересів бізнес-групи Коломойського. Власниками часток в «Галтері» записані фірми з Кіпру, Белізу, БВО та України.

За даними державного майнового реєстру, «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» і «Дніпроавіа» володіють об’єктами нерухомості в аеропорті Дніпра. Об’єкти аеропорту опинились у структур олігарха під час приватизації державної авіаційної компанії «Дніпроавіа» за президентства Віктора Ющенка. На балансі держкомпанії перебував майновий комплекс аеропорту.

Під час приватизації злітна смуга мала бути передана державі, а покупець («Галтера») зобов’язувався інвестувати в аеропорт сотні мільйонів гривень. Однак ані перше, ані друге приватні власники не виконали. Держава неодноразово намагалася повернути стару злітну смугу собі і навіть розірвати договір купівлі-продажу акцій «Дніпроавіа». Але Верховний суд відмовився задовольнити позов держави.

Back to top button