KN-23: Росія могла атакувати Київ ракетами з КНДРСюжет
Є припущення, що вирва під Бучею – це наслідки падіння уламків північнокорейської ракети КN-23.
Російська армія 15 лютого здійснила чергову ракетну атаку по території України. Залп із 26 ракет був націлений на більшість обласних центрів країни. Вибухи лунали на Київщині, Полтавщині, Харківщині, Запоріжжі, Львівщині, Хмельниччині та Івано-Франківщині.
Попри те, що масовані атаки за два роки війни стали для українців буденністю, цього разу від окупантів були і “сюрпризи”. Зокрема, це незвична траєкторія польоту, а також, ймовірне, застосування північнокорейських ракет КN-23 по Києву.
Вирва під Бучею
Як повідомили в Київській міській військовій адміністрації, всі ракети, як цілились на столицю, були знищені Силами ППО ще на підльоті до міста.
Згодом мер Бучі, що під Києвом, опублікував відео наслідків прильоту неподалік населеного пункту. На кадрах, біля села Буда-Бабенецька, видно, що від падіння ракети утворилась вирва, яка схожа на метеоритний кратер. Ширина її – близько 10 метрів, глибина – метрів вісім. Навколо у радіусі 40 метрів всі насадження випалені та вирвані вибуховою хвилею.
Виявляється, ворожу ракету збили поза межами населених пунктів, тож утворилася тільки вирва. Водночас від вибухової хвилі у Бабинецькому та Ворзельському старостатах близько чотирьох десятків будинків залишилися без дахів і вікон. В деяких будівлях порушені несучі конструкції.
Це була ракета з КНДР?
Після атаки у Повітряних силах заявили, що росіяни запустили шість балістичних ракет типу Іскандер-М та північнокорейські KN-23 з Воронезької області.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат уточнив, що одну таку ціль вдалося збити силам ППО.
Очевидці та користувачі в соцмережах відразу припустили, що під Бучею, скоріше за все, ліквідували саме KN-23, тому утворилась така величезна вирва.
Краще за “оригінал”
Українські експерти називають KN-23 північнокорейською копією російського Іскандера. Водночас вона має навіть кращі характеристики, ніж “оригінал” із РФ.
Ракету вперше випробували у 2017 році. Офіційно відомо, що KN-23 була розроблена за сприяння Росії та Китаю, також у 2019 році вийшла навіть оновлена версія цієї боєголовки.
Загалом ракета має доволі хорошу дальність дії – до 700 кілометрів. У складі ракетних військ КНДР її називають одною з найновіших. Стартова маса KN-23 становить 3,4 тони, що на 400 кг менше, ніж у Іскандера, бойова частина – 500 кг.
Проблеми з Калібрами
Юрій Ігнат також повідомив, що Росія має проблеми з крилатими ракетами Калібр і пов’язав це з успішними ударами Збройних сил по тимчасово окупованому Криму.
“Є проблеми з Калібрами, це очевидно. Це вже всі зауважують, що дуже мало вони використовують цих ракет”, – наголосив Ігнат.
Зокрема, під час сьогоднішнього удару ворог застосував лише два Калібра, їх знищили Сили ППО. Під час попереднього масованого обстрілу окупанти випустили три ракети такого типу.
За словами Ігната, у росіян могли виникнути проблеми з логістикою після ударів ЗСУ про Криму. Адже Калібри перевозили й заряджали з основної бази росіян, що розташована в Севастополі.
“Чорноморський флот Росії відійшов далі до бази Новоросійська. Можливо інші технічні проблеми, – це і виготовлення, і платформи які їх запускають”, – пояснив речник.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp