Україна

«Київенерго» пішло на поступки: киянам поновлюють гаряче водопостачання

КП “Київтеплоенерго” муситиме виплатити 2,3 мільярда гривень боргів ахметівської “Київенерго” перед НАК “Нафтогаз”, але не платитиме штрафи і пеню – такою є умова мирової угоди, підписаної 9 жовтня. Про це повідомив заступник мера Києва Петро Пантелеєв, пише «Українська правда».

“Мирова угода передбачає, що КП “Київтеплоенерго” стає правонаступником лише тих боргових зобов’язань, які мають джерела для компенсації. Це 2,3 мільярда гривень, що майже удвічі менше, ніж сума, про яку йшла мова у травні цього року (майже 5 мільярдів – ред.)”, – сказав він.

За словами чиновника, мова йде про борги споживачів.

“Мова йде про суму, що, за попередніми розрахунками, аналогічна сумі заборгованості споживачів. Штрафи і пені, що не мають джерела погашення і які б стали для міста серйозною проблемою, до мирової угоди не увійшли”, – сказав Пантелеєв.

Він додав, що штрафні санкції та пені, які були нараховані “Київенерго” за несвоєчасну оплату за газ, списані.

Крім того, Пантелеєв відзначив, що у результаті “тривалої та складної роботи” уряд виділив 729 мільйонів гривень на погашення різниці в тарифах.

Киянам зможуть повернути гарячу воду після затвердження мирової угоди у Господарському суді Києва і укладання договорів на поставку газу.

“Після отримання газу на об’єкти теплогенерації – ТЕЦ6 та котельні, технічно необхідний період для підігріву теплоносія та його транспортування тепловими мережами. Я нагадаю, що в столиці велика протяжність теплових мереж майже 2,7 тисяч кілометрів”, – сказав Пантелеєв.

В той же час “Київенерго” оцінила витрачені на модернізацію київських тепломереж кошти у 750 мільйонів гривень. Про повідомила директор з правового забезпечення “Київенерго” Ольга Ієвлєва, передає УНІАН.

“За умовами договору, за зроблені поліпшення на комунальних мережах за власні кошти нам місто має виплатити компенсацію. Ця тема не є предметом мирової угоди”, – заявила Ієвлєва.

Вона додала, що суму компенсації повинна визначити сесія Київської міської ради.

Зокрема, “Київенерго” звернеться до Київради після того, як створена ним рік тому інвентаризаційна комісія перевірить всі об’єкти, які компанія вважає поліпшенням, і підтвердить цей факт.

У прес-службі КМДА повідомили, що поки рано говорити про суму компенсації, оскільки роботи з оцінки теплових активів ще не завершилися.

Нагадаємо, 9 жовтня НАК “Нафтогаз” заявив, що підписав мирову угоду з КП “Київтеплоенерго”, тож приблизно за тиждень столичні мешканці отримають гарячу воду.

Зараз більша частина Києва не має гарячого водопостачання через те, що у міста закінчився договір з “Київенерго”, і з серпня функцію теплопостачання міста перебрало на себе КП “Київтеплоенерго”. Проте НАК “Нафтогаз України” відмовлявся підписувати контракт з КП “Київтеплоенерго” через невирішену ситуацію з боргами “Київенерго” за газ. Відтак за відсутності постачання газу, підігрівати воду не було чим.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close