Україна

Кияни, у яких не було гарячої води, повинні доплатити за газ

“Київгаз” у платіжках для жителів столиці донарахував плату за всі місяці відсутності гарячої води, незважаючи на те, що велика кількість споживачів користується електричними бойлерами. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

В платіжках газопостачальник пояснює споживачам, що корегування проводиться “на підставі акту теплопостачальної компанії, в якому фіксується строк відсутності гарячої води”.

Крім того, наявність електричних бойлерів за чинним законодавством не може бути підставою для зняття коригування, отже додаткові кошти сплатити все одно доведеться.

У відповіді “Київгазу” на запит “Української правди”, газопостачальник вказує: “У відповідності до вимог постанови КМУ від 23 березня 2016 р. №203 “Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників” оператор газорозподільної системи надсилає абонентові перерахунок за спожитий газ у період відсутності централізованого гарячого водопостачання після закінчення півріччя”

“Київгаз” наголошує, що на період відсутності централізованого гарячого водопостачання норма споживання газу на газову плиту встановлюється 5,4 куб. метра на людину на місяць. Тобто норма споживання збільшується на 2,1 куб. метрів на людину на місяць.

У такому випадку донарахування на одну зареєстровану у помешканні особу за повний місяць безперервної відсутності гарячого водопостачання складатимуть 14,61 грн.

На запитання про те, якою є сума нарахувань за весь період відсутності води та чи можуть споживачі оплатити борг частинами, у “Київгазі” відповіді не надали.

“Станом на сьогоднішній день 282 236 абонентів розраховуються за нормою споживання природного газу”, – додали в “Київгазі”.

 

Нагадаємо, міський голова Києва Віталій Кличко радив киянам мати бойлери.

One Comment

  1. В нормальном государстве (т.е. там, где монополии и олигархи подчиняются законам, а не устанавливают их!) необходимо потребителям заплатить неустойку за не предоставленные услуги, а не требовать от них оплату за мифические траты…

Back to top button