Україна

Китайська компанія може придбати частку в «Роснефті», — Reuters

Китайська енергетична компанія «Хуасинь» (CEFC) веде переговори про покупку частки в «Роснефті». Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, обізнані про переговори двох компаній.

Як повідомляється, переговори ведуть топ-менеджери обох компаній. Крім того, зазначається, що з липня вже пройшли дві зустрічі між головою CEFC Е Цзяньмін і гендиректором «Роснефті» Ігорем Сєчіним.

«Невідомо скільки CEFC буде інвестувати в «Роснефть», також незрозуміло китайська група купить нові акції або акції материнської компанії», — йдеться в повідомленні.

Крім того, джерело видання, близьке до «Роснефті», повідомило, що компанія може запропонувати для продажу CEFC частку в своєму роздрібному бізнесі, який включає майже 3 тис. автозаправних станцій, близько 150 нафтосховищ і більше 1 тис. бензовозів.

Відповідаючи на питання про переговори щодо придбання акцій, представник CEFC сказав, що дві фірми підписали угоду про співпрацю 2 серпня, коли Сєчін відвідав штаб-квартиру компанії в Шанхаї. Виданя зазначає, що за даними веб-сайту CEFC, ця угода регламентує співробітництво: від розвідки нафти і газу до фінансових послуг. Разом з тим, джерело не повідомило, чи обговорювалася покупка акцій «Роснефті».

У свою чергу, представник «Роснефті» сказав, що компанія розглядає Китай як стратегічного партнера і співпрацює з широким колом китайських компаній, включаючи CEFC.

«Ми розглядаємо китайський ринок як найбільш перспективний та такий, що активно розвивається. Компанія буде розширювати співпрацю з китайськими партнерами у всіх сферах бізнесу і робити публічні заяви відповідно по мірі розвитку спільних проектів», — говориться в повідомленні компанії у відповідь на запит видання.

У листі також йдеться, що «Роснефть» не володіє своїми акціями і, отже, не продає їх.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Російська Федерація (РФ) висунула на посаду директора ПАТ «НК Роснефть» кандидатуру екс-канцлера Німеччини Герхарда Шредера.

Джерело: www.rbc.ua

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close