Україна

Кінець битви за Маріуполь. Що чекає бійців і місто

Кінець битви за Маріуполь. Що чекає бійців і місто

Українські захисники вийшли з Азовсталі

Російське міністерство оборони заявляє, що станом на 20 травня з Азовсталі евакуювали всіх українських бійців – вийшли 2439 захисників України.

 

Героїчна оборона Маріуполя тривала 86 днів. Найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя та здоров’я захисників гарнізону і припинення оборони міста. З Азовсталі вийшли усі українські військові. Президент Володимир Зеленський каже, що операцію з безпечного виходу захисників Маріуполя проводять за участю західних партнерів, але поки що її деталі не розголошуються. Самому місту вже пророкують спалах холери.

 

Виведення останніх бійців

 

“Незважаючи на важкі бої, кругову оборону та відсутність постачання, ми відзначали три важливі для нас умови: цивільні, поранені та загиблі”, – заявив перед виходом з Азовсталі командир полку Азов Денис Прокопенко.

 

За його словами, цивільних вдалося евакуювати, а тяжко поранені отримали необхідну допомогу – їх вдалося евакуювати, щоб далі обміняти та доставити на підконтрольну Україні територію.

 

“Щодо загиблих героїв процес триває і сподіваюся, що найближчим часом рідні та вся Україна з почестями зможе поховати своїх воїнів”, – сказав Прокопенко.

 

 

У Міноборони Росії наприкінці дня, п’ятниці, 20 травня, заявили, що на Азовсталі українців більше немає. Із 16 травня за час евакуації “склали зброю та здалися в полон” 2439 бійців Азова та інших українських захисників.

 

Так евакуація чи полон?

 

Президент Володимир Зеленський каже, що операцію з безпечного виходу захисників Маріуполя проводять за участю західних партнерів, але поки що деталі не розголошуються.

 

“Структура складна. Домовлялися про те, що розблокуванням займатимуться посередники – західні партнери. Я домовлявся з Туреччиною, Швейцарією, Ізраїлем, спочатку Францією через відносини лідерів (цих країн) з Російською Федерацією. Коли ми бачили, що військовим шляхом розблокувати неможливо.

 

Наші військові отримали сигнал, що вони мають повне право вийти та зберегти своє життя”, – заявив Зеленський.

 

Глава держави стверджує, що він наполегливо просив у розмові з кожним лідером країн-партнерів щодо надання озброєння для розблокування Маріуполя військовим шляхом. За словами президента, частина військовослужбовців ЗСУ була готова, у разі надання важкого озброєння від країн-партнерів, йти на військову деблокаду Маріуполя, незважаючи на ризики.

 

Також президент розповів, про те, яку допомогу отримували військові у Маріуполі.

 

“Більшість тижнів льотчики на вертольотах, знаючи, що 90% вони не повертаються… летіли туди. Ми втратили багато льотчиків”, – зазначив він.

 

Наслідки боїв у Маріуполі / ЕРА

 

Майбутнє Маріуполя

 

Всесвітня організація охорони здоров’я готується до боротьби зі спалахами холери в Маріуполі.

 

Холера – гостра діарейна інфекція, що виникає у разі потрапляння в організм заражених харчових продуктів чи води. За відсутності лікування протягом декількох годин може призвести до смерті. У світі щорічно фіксується від 1,3 до 4 млн випадків захворювання на холеру та 21-143 тисячі випадків смерті від неї. У Росії епідемії холери не реєструвалися з 1985 року.

 

28 квітня Росспоживнагляд видав постанову із 40 пунктів та підпунктів Про додаткові заходи щодо профілактики холери в Російській Федерації, підписану головним державним санітарним лікарем Ганною Поповою. Деякі пункти, зокрема забезпечити контроль питної та стічної води, особливо у місцях тимчасового розміщення прибулих до Росії, а також інформувати громадян про профілактику холери, Попова вимагала виконати до 1 червня.

 

З документа Росспоживнагляду випливає, що особливо відомство рекомендує потурбуватися про профілактику холери прикордонним з Україною регіонам: Ростовській, Курській, Білгородській, Воронезькій, Брянській областям, Краснодарському краю, анексованому у 2014 році Криму та Севастополю. Крім моніторингу стічних вод і водойм, чиновники повинні контролювати і центри тимчасового утримання тих, хто прибуває з інших країн, йдеться у розпорядженні.

 

Водночас із виходом документа уряд Ростовської області наприкінці квітня звітував, що з біженців з України беруть аналізи на холеру, усі тести – негативні.

 

Каналізація та міське водопостачання у Маріуполі повністю зруйновані під час запеклих боїв. На вулицях та під завалами будівель досі розкладаються трупи, які не було кому з міста вивезти. Бруд, сміття та людські останки можуть потрапляти у підземні та стічні води.

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button