Україна

Кількість суддів Верховного Суду України буде скорочена

Необхідність скорочення кількості суддів ВС, як вважають ініціатори законопроекту, зумовлена тим, що наразі їх кількість найбільша в Європі – 200 суддів

Народні депутати України ухвалили у другому читанні та в цілому президентський законопроект №1008, який передбачає значне скорочення кількості суддів Верховного Суду.

Відповідне рішення підтримали 236 народних депутатів, передає 1NEWS.

Проект закону №1008 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування направлений на комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення дасть змогу поліпшити доступ до правосуддя громадян України, забезпечить їх право на своєчасне та справедливе судове рішення.

Необхідність скорочення кількості суддів ВС, як вважають ініціатори законопроекту, зумовлена тим, що наразі їх кількість найбільша в Європі – 200 суддів.

При цьому противники законопроекту виступили проти підміни цим законопроектом комплексної судової реформи, наголошуючи на прагненні його авторів взяти під контроль Верховний Суд.

Додамо, що під час підготовки законопроекту до другого читання до комітету надійшло 330 правок.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close