Україна

Кількість дітей в Україні за вісім років зменшилась на півмільйона осіб

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова  повідомила, що за 8 років кількість дітей в Україні зменшилась майже на півмільйона осіб, а щороку народжуваність зменшується на 30-35 тисяч дітей. Про це Денісова заявила під час онлайн-брифінгу щодо прийнятих Урядом ініціатив щодо захисту прав дітей, повідомила 1News прес-служба Омбудсмана.

«На сьогодні, на жаль, народжуваність дітей в Україні зменшується щороку. Якщо наприклад,  у 2011 році дітей було понад 8 млн., то на кінець 2019 – 7 млн. 579 тисяч. У 2017-2019 роках народжуваність щороку зменшувалась на 30-35 тисяч дітей», – зазначила Денісова.

Вона також наголосила, що потрібне напрацювання державної програми з підтримки народжуваності, в тому числі і за допомогою  репродуктивних технологій, у випадку коли батьки мають проблеми зі здоров’ям.

«На жаль, на сьогодні репродуктивна медицина та сурогатне материнство врегульоване лише двома нормативними актами – сімейний кодекс і наказ Міністерства охорони здоров’я, який врегульовує питання роботи центрів репродуктивної медицини. Тому, на мій погляд, потрібно напрацювання комплексного нормативно документу який перш за все за мету буде ставити права дитини. Зокрема, з якого моменту потрібно слідкувати і говорити про права дитини – з моменту запліднення або з моменту народження», – заявила Денісова.

Уповноважений також зазначила, що потрібно удосконалювати українське законодавство щодо прав та обов’язків самих батьків, а також законодавчо врегулювати роботу центрів репродуктивної медицини, їх ліцензування та відповідальність.

«У Верховній Раді вже є проект закону №3388, яким встановлюється кримінальна та адміністративна відповідальність за роботу таких центрів і в тому числі передбачається ліцензування їх роботи, але цього недостатньо. Потрібне напрацювання комплексного акту, щоб перш за все були захищені саме права дитини», – наголосила Денісова.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close