Україна

Керівництво двох торгових центрів Миколаївщини не дало перевіряти свою пожежну безпеку

Співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій не допущено до перевірок торгівельних центрів, розташованих в Інгульському районі Миколаївської області. Про це 1News повідомили в управлінні ДСНС Миколаївської області.

Як зазначається, на території Інгульського району розташовано два торгівельних центри, які належать товариству з обмеженою відповідальністю «Новострой-люкс». Приміщення ТЦ орендують власники торгівельних мереж різного спрямування. Це і будівельний супермаркет «33 квадратних метра», і магазин електроніки «Ельдорадо», і продуктовий супермаркет «Велмарт» та інші торгівельні об’єкти та філії торгових мереж.

«На виконання протокольного рішення Уряду, наказу ДСНС України, після масштабної трагедії у сусідній державі, 6 квітня інспекторами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області здійснено вихід на зазначені об’єкти з метою проведення позапланової перевірки стану пожежної та техногенної безпеки. Незважаючи на завчасне повідомлення суб’єкта господарювання про перевірку, провести її «традиційно», як і останні роки, не вдалося через перешкоджання діям посадових осіб, а саме: незабезпечення присутності керівника або уповноваженої особи на об’єкті перевірки», – зазначається у повідомленні.

Управління ДСНС зауважує, що адміністрація закладів повідомила, що у телефонному режимі сповістила керівництво товариства про візит інспекторів до їх закладів у визначені терміни, однак реакції ніякої не послідувало.

Співробітниками ДСНС складено акт про не допуск до перевірки, на місце події викликані органи Національної поліції, якими зафіксовано факт перешкоджання законним діям співробітникам ДСНС.

«Таким чином, рятувальники не змогли провести перевірку. Однак представники регіональних засобів масової інформації, які вже неодноразово брали участь у подібних заходах, пройшлись коридорами торгівельних центрів та констатували факт, що у обох будівлях евакуаційні виходи замкнені, шляхи евакуації захаращені, або ведуть у «якісь невідомі коридори», плани евакуації або відсутні у зоні видимості або настільки «давні», що скоріш за все не відповідають дійсності», – підсумовує прес-служба.

Начальник Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Максим Грицаєнко зазначає: «Факт не проведення перевірки непокоїть нас, адже ми не знаємо реальний стан пожежної та техногенної безпеки у вищезазначених торгівельних центрах. Це свідчить про те, що ніхто не може гарантувати безпеку громадян, які відвідують дані супермаркети та магазини, а ми в свою чергу не можемо бути впевненими, що у разі виникнення пожежі на будь-якому з об’єктів не виникне ситуація, яка перешкоджатиме проведенню рятувальних робіт».

За даними бізнес-пошукової аналітичної системи «YouControl» «Новострой-люкс» зареєстроване у м. Херсон. Засновником зазначений Юрій Олексійович Разуменко. Вид діяльності «види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах».

Back to top button