Україна

КДБ Білорусі провело масові рейди проти родичів політв’язнів – ЗМІ


КДБ Білорусі провело масові рейди проти родичів політв язнів - ЗМІ

Білоруські правозахисники заявили, що за підсумком цих рейдів їм відомо про 37 затриманих.

Білоруський Комітет державної безпеки (КДБ) провів у вівторок зранку, 23 січня, масові рейди у різних містах Білорусі проти колишніх політв’язнів і родичів теперішніх політичних бранців. Про це заявило незалежне білоруське видання Zerkalo з посиланням на слова співзасновника Білоруського фонду солідарності BYSOL Андрія Стрижака.

Правозахисники з організації Вясна заявили, що за підсумком рейдів їм відомо про 37 затриманих.

Співрозмовник видання не знає, представниками якого відомства є силовики. Однак за його даними, “візит” пов’язаний із тим, що одна із затриманих перебувала в закритому чаті, де спілкуються близькі політв’язнів і колишні політв’язні. 

“Там вони обговорюють побутові питання, що в передачу покласти, який одяг можна. Мені сказали, що прийшли до багатьох із цього чату. Особливо цікавилися тими, хто, мабуть, у чаті писав про допомогу фонду BYSOL”, – йдеться в повідомленні.

Про схожу ситуацію редакції повідомили рідні ще одного з політв’язнів. За інформацією Стрижака, серед затриманих – колишні політв’язні та їхні родичі.

У вівторок вдень у телеграм-каналі Вясни з’явилася інформація про те, що 16 січня проєкт INeedHelpBY було визнано екстремістським формуванням.

Раніше ми писали, що міністерство культури Словаччини скасувало заборону на культурне співробітництво з Росією та Білоруссю. 

У школах Білорусі ввели новий предмет, де навчатимуть допиту полонених

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button