Головна / УКРАЇНА / Казначейство вимагає від міст повернути 9 мільярдів боргів. Мери відмовляються

Казначейство вимагає від міст повернути 9 мільярдів боргів. Мери відмовляються

Державна казначейська служба розіслала місцевим органам влади листи з проханням «підтвердити готовність» погасити заборгованість перед казначейством за попередні періоди.

Про це йдеться  у листах казначейства, які є у розпорядженні ЕП.

На відповідь від міст держказначейство чекає до 21 червня.

Мова йде про заборгованість за короткостроковими позиками, отриманими з казначейського рахунку у 2009-2014 роках. Місцеві бюджети брали такі позички для покриття касових розривів, тобто для фінансування видатків за відсутності доходів протягом певного проміжку часу.

Також у листі казначейства за підписом першого заступника голови Державної казначейської служби України Дуди йдеться про те, що держказначейство уже розробило проект постанови про порядок погашення позик та направило його на погодження в Мінфін.

Міста, в свою чергу, звинувачують уряд у некоректних розрахунках бюджету і вимагають, щоб заборгованість було списано. У протилежному випадку – будуть недофінансовані інші видатки.

Наприклад, станом на 1 червня 2017 року сума заборгованості Чернівців склала 419,1 млн грн.

«Фактично місцеві бюджети накопичували борги внаслідок завищення розрахункових обсягів доходів І-го кошика і тривалого невиконання цих показників. […] Заборгованість за середньостроковими позиками має бути списана», — пише в офіційному листі начальник відділу економічного аналізу та планування доходів бюджету Чернівецької міськради Світлана Адамович.

Аналогічну позицію озвучили й інші міста, у тому числі Івано-Франківськ, Чернігів та Харків.

Так, Харківський міський голова Геннадій Кернес написав листа міністру фінансів Олександру Данилюку, у якому заявив, що «встановлені законами про держбюджет у 2010-2013 роках показники доходів перевищували реальні можливості їх виконання» і тому міста вимушені були позичати кошти у казначейства. Харків винен держказначейству 360,9 млн грн. На думку Кернеса, заборгованість перед казначейством також має бути списана.

За даними Асоціації міст України, обсяг боргів за середньостроковими позичками за попередні періоди становить 9 млрд грн.

Галина Калачова, ЕП

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Источник: epravda.com.ua

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

4 × два =

x

Перевірити також

Глава МЗС Німеччини назвав ситуацію на Донбасі «дуже важкою»

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявив, що врегулювати кризу на сході ...

До клубної академії Динамо приєднався тренер, який раніше працював у Гоффенгаймі

До клубної академії Динамо приєднається тренер Ромео Вендлер, який працював в системі ...

Бетіс спробує позбутися Зозулі

Бетіс вже з різних причин покинув ряд гравців, але передбачається, що ще ...