Україна

Кандидатуру нового глави Нацбанку України узгоджували з МВФ

Президент Петро Порошенко заявив про узгодження кандидатури на посаду голови Національного банку України з МВФ. Про це він розповів на «Українському сніданку» у Давосі, де проходить 48-ме щорічне засідання Всесвітнього економічного форуму, повідомила 1News прес-служба Глави держави.

фото прес-служби АП

«Ми плануємо створити ефективну систему, щоб захищати інтереси інвесторів….Для цього було здійснено низку важливих кроків, щоб покращити фінансову систему і очистити банківський сектор, узгоджено кандидата на посаду голови Національного банку України. І це має підтримку Міжнародного валютного фонду та міжнародних партнерів. Я дуже пишаюся, що це є рішучим кроком для прискорення реформ. Це дуже для нас важливо», – зазначив Глава держави.

Також Порошенко заявив про створення в Україні Національного бюро фінансових розслідувань, яке стане аналітичною службою. «Це (Бюро – ред.) буде єдиною аналітичною службою. І жоден з інших правоохоронних органів не зможе навіть постукати в двері бізнесу», – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, в Україні буде створено ефективну систему, яка працюватиме на захист інвесторів та заохочуватиме до інвестування. Зокрема, плануються зміни до податкового законодавства, за яким оподатковуватиметься лише капітал, який виводитиметься із держави. Кошти ж, що залишатимуться і працюватимуть в середині країни, від оподаткування звільнятимуться, наголосив Глава держави.

«Ми плануємо внести зміни до податкового законодавства, замінити податок на прибуток аби стимулювати залучення інвестицій, але лише у випадку, коли кошти виводяться з України. Коли ви інвестуєте в Україну – ви не сплачуєте податки», – сказав він.

Нагадаємо, 18 січня Президент вніс до Верховної Ради подання на звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови НБУ та призначення на її місце Якова Смолія.

Раніше серед претендентів на посаду голови НБУ називали Смолія і главу правління «Райффайзен банк Аваль» Володимира Лавренчука.

Смолій виконував обов’язки голови НБУ з травня 2017 року.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close