Україна

Кабмін відкоригував курс долара на 2020 рік

Кабінет міністрів України прогнозує, що середній курс гривні до долара у 2020 році становитиме 27 грн/долар. Про це на презентації проекту держбюджету-2020 сказала міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє 1News з посиланням на РБК-Україна.

При цьому прогноз поліпшений у порівнянні з попереднім (28,2 грн/долар), який був закладений у держбюджеті-2020 до першого читання.

Як заявила Маркарова, курс долара закладається в макропрогнозі уряду. «Макропрогноз, який ми затвердили напередодні, який готується Міністерством економіки, містить середній курс 27 гривень за долар», – сказала вона.

Після першого читання держбюджету Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України змінило макропрогноз на 2020 рік, заклавши в ньому курс на рівні 27 грн/долар.

При цьому в оптимістичному сценарії Мінекономіки закладено курс 24,8 грн/долар.

Згідно з консенсус-прогнозом чиновників і експертів, середньорічний курс гривні до долара в 2019 році складе 26,3 грн/долар, а в 2020 році – 27,3 грн/долар.

В свою чергу Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що виступає проти необґрунтованої емісії гривні, оскільки це викликає інфляцію і є додатковим податком на людей.

«Я проти того, щоб друкувати гроші, тому що це – прихований податок на людей. Якщо ви починаєте друк гроші, ви фактично забираєте гроші потроху з кишень українських платників податків», – зазначив він.

При цьому глава уряду визнав, що монетарна політика – це сфера Національного банку України.

«Уряд і Національний банк, вони зараз діють узгоджено, ми намагаємося погодити монетарну і фіскальну політику, для того щоб гривня була стабільна, а макроекономічна ситуація поліпшувалася. Це сприяє зниженню інфляції, і зниження процентної ставки за кредитами», – повідомив він.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close