Україна

Кабмін схвалив проєкт держбюджету-2021 до другого читання

Дефіцит бюджету порівняно з проєктом до першого читання скорочено з 6-ти до 5,5 відсотка від ВВП, або на 24 мільярди гривень

Кабінет Міністрів України схвалив доопрацьований проєкт державного бюджету на 2021 рік до другого читання у Верховній Раді та відправив на розгляд парламенту.

Відповідне рішення ухвалене на позачерговому засіданні Кабміну, – інформує 1NEWS.

Порівняно з проєктом держбюджету до першого читання доопрацьований варіант передбачає скорочення дефіциту з 6 відсотків до 5,5 відсотка від ВВП.

“Знайдено можливість скоротити дефіцит бюджету до ВВП із 6 відсотків, як було запропоновано в першому читанні, до 5,5 відсотка”, – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Таким чином, дефіцит скорочено на 24 мільярди гривень – до 246,35 мільярда. За словами прем’єра, бюджет залишається збалансованим і реалістичним до виконання.

Міністр фінансів Сергій Марченко під час представлення документа також запевнив, що проєкт держбюджету є “якісним, чітко прорахованим і збалансованим документом, який є дійсно реальним до виконання”.

Марченко додав, що у процесі доопрацювання уряд проводив консультації з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо формування спільного бачення основних бюджетних показників у рамках програми партнерства України і МВФ.

 “В цілому параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ”, – зазначив очільник мінфіну.

У початковому проєкті доходи держбюджету було визначено на рівні 1,071 трильйона гривень, видатки – 1,331 трильйона гривень. Нова редакція законопроєкту передбачає 1,092 трильйона гривень доходів і 1,328 трильйона гривень видатків. Як повідомлялося, держбюджет на 2020 рік передбачає дефіцит у 7,5 відсотка від ВВП.

Нагадаємо, міністерство фінансів у четвер вранці заявило, що завершило переговори з Міжнародним валютним фондом щодо основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ програми Stand-by для України, визначення дати візиту місії Європейського департаменту МВФ та отримання чергового траншу.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button