Україна

Кабмін переобрав п’ятьох членів наглядової ради “Нафтогазу”

Крім Клер Споттісвуд (США), були переобрані ще два незалежних члени наглядової ради - Бруно Лескуа (Франція) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія), а також два представники держави - Наталія Бойко та Юлія Ковалів

Уряд України переобрав терміном до одного року п’ятьох членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, які у зв’язку з конфліктом навколо зміни голови правління пішли у відставку з 14 травня.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, – інформує 1NEWS.

“Дякую наглядовій раді за конструктивне та державницьке рішення продовжити свою роботу, забезпечивши стабільну роботу найбільшої державної компанії”, – написав глава українського уряду у своєму Telegram.

Він також окремо подякував голові наглядової ради Клер Споттісвуд, яка під час свого виступу відзначила важливість командної роботи для найкращої трансформації підприємства.

Прем’єр наголосив, що уряд планує провести абсолютно прозорий конкурс і на посади членів наглядової ради, і на посаду голови правління.

“Уряд залишається відданим подальшій реформі корпоративного управління за найкращими світовими стандартами, де чітко визначені не лише права та обов’язки, а й відповідальність за роботу”, – зазначив Шмигаль.

У свою чергу Споттісвуд на засіданні повідомила, що члени наглядової ради прийняли пропозицію про повторне призначення на термін до року на умовах попередніх контрактів і на основі дорожньої карти, яку вони представили уряду минулого тижня.

“Ми уважно розглянемо будь-які хороші ідеї та зміни у реалізації нашої дорожньої карти, які пропонує нам голова правління. В оцінюванні цих ідей ми керуватимемося тим, що вони мають сенс для “Нафтогазу”, для країни і досяжні. Ми пам’ятаємо про внесок компанії у фінанси країни”, – зазначила Споттісвуд.

Крім Споттісвуд, були переобрані ще два незалежних члени наглядової ради – Бруно Лескуа (Франція) і Людо Ван дер Хейден (Бельгія), а також два представники держави – Наталія Бойко та Юлія Ковалів.

До наглядової ради з березня 2020 року також входить Роберт Бенш (США) як представник держави Україна, але його не допускали до засідань через можливий конфлікт інтересів.

Як повідомлялося, український уряд у рамках загальних зборів акціонерів “Нафтогазу” 28 квітня 2021 року визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії. Кабмін спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради НАК, і незалежних, і представників від держави – з їх подальшим переобранням у повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

Звільнивши наглядову раду на дві доби, уряд достроково припинив повноваження Андрія Коболєва, звільнивши його з посади голови правління “Нафтогазу” з 28 квітня, та обрав і призначив із 29 квітня головою НАК терміном на один рік ексвиконавчого директора компанії Юрія Вітренка, колишнього на той момент в. о. міністра енергетики. У В уряді заявили, що таке рішення зумовлене незадовільними фінансовими показниками “Нафтогазу” за 2020 рік.

США та ЄС висловили глибоке занепокоєння рішенням українського уряду розпустити наглядову раду й замінити голову “Нафтогазу”, засумнівавшись у прихильності України курсу реформ у корпоративному управлінні.

Наглядова рада “Нафтогазу” 30 квітня провела позачергове засідання за участю Вітренка і того самого дня повідомила про дострокове припинення своїх повноважень із 14 травня, на що Кабмін закликав раду продовжити виконувати обов’язки до завершення конкурсу на посади нових членів.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button