Україна

Кабмін переніс запровадження 5G в Україні на 2022 рік

Зазначається, що відтермінування запуску 5G зумовлене відсутністю фінансування на проведення науково-дослідних робіт з визначення вартості радіочастотного ресурсу, яке мала провести Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації

Кабмін переніс тендер на видачу ліцензій з користування радіочастотами 5G зв’язку з жовтня 2021 року на лютий 2022 року через відсутність фінансування на проведення науково-дослідних робіт з визначення вартості радіочастотного ресурсу у діапазонах 700 МГц та 3400-3800 МГц для впровадження такого виду зв’язку.

По це інформує 1NEWS.

Згідно з пояснювальною запискою до розпорядження, уряд вніс зміни до плану заходів із впровадження в Україні системи мобільного зв’язку п’ятого покоління і переніс дату проведення тендеру на видачу ліцензій з користування радіочастотами 5G.

Крім цього, уряд змінив дату надання прав переможцям тендеру на користування частотами у діапазонах 700 МГц та 3400-3800 МГц з грудня 2021 на квітень 2022.

Зазначається, що відтермінування запуску 5G зумовлене відсутністю фінансування на проведення науково-дослідних робіт з визначення вартості радіочастотного ресурсу, яке мала провести Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) у червні 2021 року.

Пункт про проведення такого дослідження виключено зі зміненого плану заходів.

Своїм розпорядженням Кабмін також зобов’язав Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) провести дослідження можливості спільного використання радіоелектронних засобів спеціальних користувачів і системи мобільного 5G зв’язку. Це дослідження має бути проведене у грудні 2021 року.

Джерело: Укрінформ

Back to top button