Україна

Кабмін готує експеримент: водіям дозволять їздити з електронними правами

Кабінет міністрів прийняв постанову про проведення експерименту щодо впровадження електронних водійських посвідчень та технічних паспортів для власників автомобілів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Важливий день. Прийняли постанову на засіданні Кабміну про проведення експерименту щодо впровадження електронних водійських посвідчень та (увага!!!) техпаспортів (в першій версії — тільки якщо ви власник авто)! Отож чекайте на мобільний додаток Дія, у який ви зможете завантажити електронні документи. Все в розробці. Рухаємось за планом», – пише Федоров.

За його словами, тільки цього року штрафів за забутий документ було більше ніж на 71 млн грн (160 000+ водіїв). У минулому штрафів на 80+ млн. «Вважаю цей сервіс максимально людиноцентричним», – додав міністр.

Нагадаємо, в кінці вересня Міністерство цифрової трансформації презентувало бренд проекту «держава в смартфоні» – портал і додаток «Дія».

«Дія» – це додаток і сайт, що об’єднають в єдиному електронному вікні усі послуги, які надає держава громадянам і бізнесу. «Дія» зможе максимально спростити і прискорити будь-яку взаємодію людини з державою, зробивши максимум процесів електронними та автоматичними, щоб чиновник особисто взагалі не впливав на термін отримання довідки або видачу дозволу”, – зазначав засновник міжнародного креативного агентства Fedoriv Андрій Федорів.

Як приклад, засновник агентства розповів, що в «Дії» кількість полів для заповнення при реєстрації ФОП онлайн вдалося скоротити з 58 до 12.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close