Головна / УКРАЇНА / Кабмін просить Раду ввести покарання до 8 років в’язниці за сексуальну експлуатацію дітей

Кабмін просить Раду ввести покарання до 8 років в’язниці за сексуальну експлуатацію дітей

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді прийняти законопроект №6588 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства». Відповідний документ був зареєстрований у парламенті 15 червня 2017 року.

Відповідно до пояснювальної записки, законопроектом пропонується повна імплементація в чинне законодавство України положень Конвенції Ради Європи про захист дітей від  сексуальної експлуатації та сексуального насильства з метою встановлення кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з сексуальною експлуатацією дітей, врегулювання процесуальних особливостей розслідування справ за участю дітей-свідків і потерпілих від цих небезпечних злочинів та запобігання вчиненню відповідних протиправних дій щодо дітей з боку осіб, які працюють у постійному контакті з ними.

Так, планується визначити, що статеві зносини або інші дії сексуального характеру з неповнолітньою особою за грошову або іншу компенсацію неповнолітньому або третій особі передбачають обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

При цьому ці ж дії, вчинені щодо малолітньої особи (до 14 років), караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Проектом передбачається, що домагання дитини, тобто пропозиція зустрічі, в тому числі з використанням інформаційних систем, зроблена повнолітньою особою особі, яка не досягла 16-річного віку, з метою розбещення або з метою залучення на виробництво продукції порнографічного характеру карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.

Крім того, планується ввести кримінальну відповідальність за свідоме отримання доступу до дитячої порнографії (штраф 850-1 700 гривень або обмеження волі на строк до 3 років) і за виготовлення дитячої порнографії без мети збуту (обмеження свободи на строк до 5 років або позбавлення волі на той же термін). Крім цього, планується встановити, що організація публічного показу продукції порнографічного характеру за участю неповнолітньої особи карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Крім того, відвідування такого заходу, в якому свідомо відвідувачеві відомо про участь неповнолітнього або буде використовуватися образ дитини, карається штрафом від 850 до 1 700 гривень або обмеженням волі до 3 років.

Нагадаємо, у селищі Андріївка Волноваського району затримали чоловіка, підозрюваного у вбивстві та зґвалтуванні 14-річної дівчинки.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.

Источник: www.rbc.ua

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

шесть − пять =

x

Перевірити також

Число жертв пожежі в пакистанській провінції Пенджаб зросло до 153 осіб

Число загиблих внаслідок загоряння цистерни з паливом у провінції Пенджаб в Пакистані зросло до ...

4728f5a7c503d690a0ba376fc106eae7

Около 1,5 тыс. россиян не пустили в Украину с начала года, — Госпогранслужба

За пять первых месяцев 2017 года в Украину из России пустили меньше ...

f6a29beba5f427aab0e1df022a023c97

Агент ФСБ і екс-військовий Придністров’я: журналіст розповів про «вербувальника» СБУ в Одесі

Агента "Зима", справжнє прізвище якого Ткаченко, затримали українські контррозвідники. Українські контррозвідники нещодавно ...